Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

EĞİTİM YÖNETİCİLERİ EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Genel Müdürlüğümüzce yapılan çalışmaları değerlendirmek, planlanan çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulunmak, yenilenen müfredatın anlatılması, kabul edilen müfredatın öngördüğü hedeflere erişimde kazanımların sağlanmasına yönelik bilgi paylaşımlarının yapılması amacıyla; tüm fen lisesi ve sosyal bilimler lisesi müdürleri ile bu kapsamda olmak üzere de taslak projelerin değerlendirilmesine yönelik çalışma 11-14 Mayıs 2017 tarihleri arasında gerçekleştirildi.
EĞİTİM YÖNETİCİLERİ EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ortaöğretim Genel Müdürü Sayın Ercan TÜRK’ün açılış konuşmasıyla başlayan ve 81 ilden tüm Fen ve Sosyal Bilimler Liselerinin yönetici ve öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleştirilen çalıştaya Eski Müsteşarımız Prof. Dr. Sayın Necat BİRİNCİ, Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Mehmet BARCA, Din Öğretimi Genel Müdürü Sayın Nazif YILMAZ, Konya Bilim Merkezi Genel Müdürü Ali ÇETİNKAYA’nın yanı sıra Bakanlığımız ve TÜBİTAK temsilcilerinin eğitim görevlisi olarak katkı sağlayacakları çalışmada; Yenilenen/Güncellenen Müfredatın Temel Felsefesi ve Yaklaşımı, İyi Örnekler/Okul Proje ve İşbirliği, Sosyal Bilimler Liselerinin Kuruluş Felsefesi ve Gelecek Perspektifi, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ile Konya Bilim Merkezi ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi arasında imzalanan eğitimde işbirliği protokolü ve uygulamaları konularında bilgi paylaşımları ile taslak projelerin değerlendirilmesi ile nihayete ermiştir.

 

12-05-201712-05-201712-05-201712-05-2017

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.