Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

EXPO 2016 ANTALYA ÇALIŞTAYI

EXPO 2016 ANTALYA ÇALIŞTAYI

 

EXPO 2016 ANTALYA ÇALIŞTAYI

Dünyanın kültür, tarih ve eğitim buluşması olan Expo, başka bir deyişle Dünya Sergisi; 100 ülke ve 30 büyük kuruluşun katılacağı EXPO 2016 ANTALYA, 23 Nisan-29 Ekim 2016 tarihleri arasında 6 ay süre ile Antalya’da gerçekleştirilecektir.

Bakanlığımızın da EXPO 2016 ANTALYA’da Konsey Üyesi olarak temsil edilmesi sebebi ile biyoçeşitlilik oluşumunun temeli, polenleşme, çocuk ve çiçek, yeşil hayat ile kültür birikiminin evrimini ve biyoçeşitlilikle ilişkisine bir bakış açısı öne sürerek insanoğlu ve bitki çeşitliliği arasındaki önemli ilişkiye odaklanmak için;

EXPO 2016 ANTALYA’nın tanıtımını yapmak ve okullarda yapılacak “Çiçek ve Çocuk: Nesiller İçin Yeşil Bir Dünya” temalı çalışmaları planlamak üzere, Genel Müdürlüğümüz personeli, illerin biyoloji zümre başkanları ve diğer öğretmenlerin katılımı ile 23-25/12/2014 tarihleri arasında Antalya’da bir toplantı yapılmıştır.

Genel Müdürlüğümüz tarafından 23-25 Aralık 2014 tarihleri arasında Antalya ilinde düzenlenen EXPO 2016 ANTALYA Çalıştayı, Genel Müdürümüz Sayın Ercan TÜRK’ün açılışta yaptığı konuşma ile başlamıştır.

EXPO AntalyaÇalıştay, sinevizyon gösterisi ile birlikte EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Sayın Selami GÜLAY ile Antalya İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Osman Nuri GÜNAY’ın tanıtım ve bilgilendirme konuşmaları ile devam etmiş olup EXPO alanı ve ajans ziyaretleri de gerçekleştirilmiştir.

EXPO Antalya

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.