Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

FEN LİSELERİ II. ULUSAL ÖĞRENCİ KONGRESİ ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

FEN LİSELERİ II. ULUSAL ÖĞRENCİ KONGRESİ ANKARA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Fen liselerinde öğrenim gören öğrencilerin; bilimsel çalışmalarının paylaşılması, bilimsel platformlarda sunumu ve yaygınlaştırılmasının sağlanması, bilimsel düşünme, araştırma yapma, akademik çalışmalara alt yapı oluşturabilecek analitik düşünme becerilerinin geliştirilmesi, bilim insanları ve akademisyenlerle bir araya getirilmesi, bilimsel ve teknolojik gelişmelerin paylaşılacağı platformların oluşturulması, bilim ve teknolojiyle ilgili alanlarda yeni bilgiler üretmelerinin teşvik edilmesi, bilimsel araştırma çalışmalarının geliştirilmesi ve kurumsallaştırılması, iletişim ve etkileşimlerinin artırılması amacıyla Ankara’da düzenlenen Fen Liseleri II. Ulusal Öğrenci Kongresi 3 Mayıs 2018 tarihinde Müsteşar Yardımcımız Sayın Yusuf BÜYÜK ve üst düzey protokolün katıldığı açılış töreni ile başlamıştır.

“Teknolojiye Millî Bakış ve Üretimde Yerlilik” konu başlığı ile düzenlenen kongre Ankara Pursaklar Fen Lisesi koordinesinde, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Pursaklar Belediyesi desteğiyle düzenlenmekte olup Genel Müdürlüğümüze bağlı 302 Fen Lisesi 1 öğrenci, 1 yönetici/ öğretmen ile katılım sağlamışlardır.

“Fen Liseleri II. Ulusal Öğrenci Kongresi”nde Fen Lisesi öğrencileri tarafından “Bilişim Teknolojileri, Akıllı Sistemler, Enerji Teknolojileri, Savunma ve Havacılık Teknolojileri” konularında hazırlanan 81 bildirinin 4 oturumda sunulması ve sunulan bildirilerin kitap hâline getirilmesi planlanmıştır.

Kongre 4 Mayıs 2018 tarihinde sona ermiştir.

03-05-201803-05-2018

 

 

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.