Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Fen liseleri IV. Ulusal Öğrenci Kongresi Bildiri ve Poster Kitabı Yayımlandı

Fen liseleri IV. Ulusal Öğrenci Kongresi Bildiri ve Poster Kitabı Yayımlandı

Fen liseleri arasındaki iletişim ve etkileşimi artırmak; öğrencilerin gözlem, keşif, sorgulama, problem çözme ve model oluşturma becerilerini geliştirmek, bilimsel yöntem basamaklarını kullanarak araştırma ve proje faaliyetlerini yürütebilmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen Fen Liseleri Ulusal Öğrenci Kongresi'nin dördüncüsü gerçekleştirildi.

Genel Müdürlüğümüz ile Orta Doğu Teknik Üniversitesi arasında imzalanan iş birliği protokolü çerçevesinde; Fen Liseleri Ulusal Öğrenci Kongresi "Söz Gençlerde" temasıyla "Nanoteknoloji" ve "Yapay Zekâ" konularına yönelik olarak 14-17 Haziran 2021 tarihleri arasında yapıldı. Çevrim içi gerçekleştirilen Fen Liseleri Ulusal Öğrenci Kongresi Çankaya, Cumhuriyet Fen Lisesi koordinesinde gerçekleştirildi.

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen Fen Liseleri Ulusal Öğrenci Kongresinin birincisi, 29-30 Mayıs 2014 tarihleri arasında Amasya Macit Zeren Fen Lisesi koordinesinde "Teknolojiye Milli Bakış ve Üretimde Yerlilik",  ikincisi 03-04 Mayıs 2018 tarihleri arasında Ankara Pursaklar Fen Lisesi koordinesinde "Teknolojiye Milli Bakış ve Üretimde Yerlilik", üçüncüsü 29-30 Nisan 2019 tarihleri arasında Kahramankazan, Mustafa Hakan Güvençer Fen Lisesi koordinesinde "Prof. Dr. Fuat SEZGİN Anısına Bilim Işığında Geleceğe Genç Bakış" konularına yönelik olarak gerçekleştirilmişti.

14-17 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilen "Fen Liseleri IV. Ulusal Öğrenci Kongresi"nin tamamlanmasının ardından kabul edilen bildiri ve posterler dijital kitap hâline getirildi.

Bildiri ve poster kitabına ulaşmak için "Kongre Kitabı" butonuna tıklayınız.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.