Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

FEN LİSELERİ YÖNETİCİLERİYLE EĞİTİM ÖĞRETİM FAALİYETLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI YAPILDI

FEN LİSELERİ YÖNETİCİLERİYLE EĞİTİM ÖĞRETİM FAALİYETLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI YAPILDI

Fen liselerimizin yöneticilerinin katılımıyla Genel Müdürlüğümüz merkez bina toplantı salonunda fen liselerinin akademik başarılarının artırılması,  fen ve matematik alanlarında öğrencilerin bilim insanı olarak yetiştirilmeleri süreçlerinin değerlendirilmesi ve eğitim öğretim faaliyetlerinin bütüncül eğitim yaklaşımı ile gerçekleştirilmesi amacıyla değerlendirme toplantıları gerçekleştirildi.

Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU başkanlığında gerçekleştirilen toplantılarda fen liselerinin tamamlanmış çalışmaları ile yürütülmekte ve planlama aşamasında olan çalışmalarına yer verildi.

Genel Müdürümüz yapılan toplantıda; ülkenin ihtiyaç duyduğu katma değeri sağlayacak vizyoner insanlar yetiştirmede fen liselerinin önemini, öğrencilerin farklı becerilerini hayata geçirebilecekleri öğrenme ortamları oluşturma gerekliliğini, üst düzey düşünme becerilerini kazandırmayı önceleyen bütüncül bir eğitim modelinin işe koşulmasının önemli olduğunu belirtti.  Ayrıca, okul içi ve okul dışı öğrenme ortamlarının çok iyi planlanarak öğrenme süreçlerinin yürütülmesi gerektiğine, öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin özellikle salt dinleyen değil üreten olabilecekleri iş birlikli öğrenme ortamları oluşturulması ve öğretim programını destekleyecek, kavramsal değerleri bütünleştirecek, insani vasıfları besleyecek nitelikte okul gelişim planın hazırlanması konu başlıklarına vurgu yaptı.

Toplantıya katılan fen lisesi yöneticilerinin okullarında yürütülen ve planlanan çalışmalarla ilgili bilgilendirme sunumlarının ardından görüş ve önerileriyle toplantılar tamamlandı.

Genel Müdürlüğümüze bağlı okul yöneticileri değerlendirme toplantıları belirli aralıklarla gerçekleştirilecek.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.