Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Fen Lisesi Öğrencilerine Yönelik Patent Atölyesi

Fen Lisesi Öğrencilerine Yönelik Patent Atölyesi

Bakanlığımız ile Türk Patent ve Marka Kurumu arasında; fen liselerinde yönetici, öğretmen ve öğrencilerin sınai mülkiyet farkındalığını artırmak, yürütülen proje ve faaliyetler sonucunda ortaya çıkan yeniliklerin ve fikrî ürünlerin sınai mülkiyet hakları kapsamında korunmasını sağlamak ve Türkiye'nin teknolojik ve endüstriyel gelişmesine katkıda bulunmak üzere imzalanan "Eğitim İş Birliği Protokolü" kapsamında düzenlenecek olan öğrenci eğitimlerinin ilk etabı başlıyor.

 

Fen ve matematik alanında ihtiyaç duyulan nitelikli bireyleri yetiştirmek, toplumun ekonomik ve kültürel kalkınmasına bilinçli şekilde katkıda bulunmak amaçlarıyla kurulan fen liselerinde öğrenim gören öğrencilerimiz 27-28-29 Nisan 2021 tarihlerinde düzenlenecek olan "Patent Atölyeleri"nde eğitime alınacak.

 

Genel Müdürlüğümüze bağlı fen liselerinin 9, 10 ve 11. sınıflarında öğrenim gören öğrencilerin katılacağı eğitimlerden ilk etapta 300 öğrencimizin faydalanması planlanıyor.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.