Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ DAİRE BAŞKANLARI TARAFINDAN "OKUL ORTAKLIĞI PROGRAMI" KAPSAMINDA OKUL YÖNETİCİLERİYLE ÇEVRİM İÇİ TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ DAİRE BAŞKANLARI TARAFINDAN

Genel Müdürlüğümüzün okullar arasındaki fırsat eşitliğinin sağlanması amacıyla başlattığı "Okul Ortaklığı Programı" çalışmaları kapsamında Genel Müdürlüğümüz daire başkanları tarafından proje ortağı olan okul yöneticileriyle çevrim içi toplantı gerçekleştirildi.

Genel Müdürlüğümüze bağlı Anadolu, fen ve sosyal bilimler liselerinin okul yöneticileri, öğretmen, öğrenci ve velilerini kapsayan okul ortaklığı programında yer alan ve farklı bölgelerden seçilen okullarımız arasındaki proje ortaklığı 4 yıl süreyle devam edecek.

Programı kapsamında okullar; eğitimde iyi örnekler, proje çalışmaları, bilgi paylaşımı konularında ortak çalışmalar yaparak çevrim içi ya da yüz yüze toplantılar ve buluşmalar gerçekleştiriyor. Akademik, sosyal, kültürel, sanatsal alanlarda başarılı uygulama örnekleri olan okullar, ortak okulu ile yazılı, görsel ve dijital materyal gibi kaynak paylaşımı gerçekleştiriyor.

Okullar arasındaki iş birliği ve destekle eğitim öğretim sürecine katkı sağlamak, üreten ve paylaşan dinamik okullar anlayışını geliştirmek, öğrenciler arasında bilgi, kültür, sevgi, saygı, sosyal sorumluluk, yardımlaşma, dayanışma gibi konuları paylaşmak ve geliştirmek amacıyla oluşturulan programın değerlendirme süreci daire başkanlarımızın, okul müdürleri ile çevrim içi gerçekleştirdiği toplantıda yapıldı.

Genel Müdürlüğümüze bağlı okul yöneticilerimizle gruplar hâlinde gerçekleştirilen çevrim içi toplantılar vesilesiyle proje kapsamındaki okul yöneticilerimiz daire başkanlarımızla bire bir görüşme ve değerlendirme fırsatı buldular.

Genel Müdürlüğümüzün okullar arasındaki fırsat eşitliğinin sağlanması amacıyla başlattığı "Okul Ortaklığı Programı" çalışmaları kapsamında gerçekleştirilen çevrim içi toplantılarda;

ortak okullar olarak yapılacak çalışmaların hedef ve performans göstergelerini içeren "ortak eylem planları,

öğrenme eksiklikleri ve kayıplarının tespiti ve giderilmesine yönelik planlamalar,

akademik başarıyı artırmaya yönelik planlamalar,

meslektaş öğrenmeleri (öğrenme ortaklıkları) planlamalar,

YSK'ye yönelik planlamalar,

Bakanlığımız yardımcı kaynaklar (http://yardimcikaynaklar.meb.gov.tr/#/)n ve OGM Materyal (https://ogmmateryal.eba.gov.tr/) dijital kaynaklarının kullanımına yönelik planlamalar,

Destekleme ve Yetiştirme (DYK) Kursları planlamalar,

"DYK Yaz Dönemi" ve "Yaz Okulu" Çalışmaları konusunda görüş, öneri ve planlamalar,

proje çalışmaları planlamalar,

sosyal etkinlik/ kulüp çalışmaları planlamalar,

Sınai ve Fikri Mülkiyet Hakkı (Patent/ Faydalı Model/ Marka, Tasarım ve Tescil - P/FM/M/T/T) çalışmalarına yönelik planlamalar,

Eğitimde İyi Örnekler Web Sitesi'nin (http://ogmiyiornekler.meb.gov.tr/) kullanımı yönünde planlamalar,

okul ortaklığının görünürlüğü ile ilgili konular ele alındı.

 

21-10-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.