Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE ASELSAN ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE ASELSAN ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.  ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Eğitimli ve nitelikli insan yetiştirmek hedefi doğrultusunda farklı alanlarda çalışmalarını yürüten Genel Müdürlüğümüz; "Genç Mühendis Adayları Programı" kapsamında alanında önemli çalışmalara imza atmış millî kurum ve kuruluşlarla çeşitli iş birlikleri gerçekleştiriyor. Yapılan iş birlikleri ile çağın getirdiği yeni tarz ve yöntemlerle düşünme, yönetme ve çalışmanın kaçınılmaz hâle geldiği çağımızda öğrenen birey ve öğrenen toplumun gelişmesi hedefleniyor.

Bu hedefler doğrultusunda 5 Nisan 2023 Çarşamba günü Genel Müdürlüğümüz ile ASELSAN Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.  arasında "ASELSAN'lılar Sizin İçin Geliyor Programı" iş birliği protokolü imzalandı. Geçen hafta Genel Müdürlüğümüz ile Türk Havacılık Uzay Sanayii (TUSAŞ) arasında "Geleceğin Yetenekleri Programı" iş birliği protokolü imzalanmıştı.

Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU ile ASELSAN Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.  Kurumsal Yönetim Genel Müdür Yrd. Prof. Dr. Hakan KARATAŞ tarafından imzalanan eğitimde iş birliği protokolü ile ortaöğretim kademesinde öğrenim gören öğrencilerimiz gerçekleştirilecek çeşitli faaliyetlere katılım sağlayacak.

Genel Müdürlüğümüz ile ASELSAN arasında imzalanan iş birliği protokolü ile "Genç Mühendis Adayları Programı" kapsamında gerçekleştirecek teknik geziler yoluyla öğrencilerimizin ASELSAN'ın ürünleri ve teknolojileri, çalışma kültürü, işleyişi ve çalışma alanları hakkında bilgi sahibi olmaları hedefleniyor.  Ayrıca teknik geziler sırasında alanında uzman kişilerle tanışma fırsatı bulacak olan öğrencilerimizin kariyer hedeflerini belirlemelerine rehberlik sağlanacak.

Öğrencilerimizde deneyimlere dayalı kalıcı öğrenmeyi sağlamak, onlara hızla gelişen ve değişen dünyada kendilerini tanıma ve yeteneklerini keşfetme ortamı sunmak,  öğrencilerimizi başarılı ve mutlu olabilecekleri mesleklere hazırlamak amacıyla imzalanan iş birliği protokolü kapsamında okul ziyaretlerinin gerçekleştirilmesi, çevrim içi veya yüz yüze olarak ASELSAN çalışanları tarafından mesleki tanıtımların yapılması, teknik gezilerin planlanarak gerçekleştirilmesi süreçleri yürütülecek.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.