Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE GAZİ ÜNİVERSİTESİ ARASINDA EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE GAZİ ÜNİVERSİTESİ ARASINDA EĞİTİMDE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Genel Müdürlüğümüz ile Gazi Üniversitesi arasında Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı eğitim kurumlarındaki öğrenci ve öğretmenlerin; akademik, mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlanması, akademik alandaki gelişmeler ve yeni uygulamalar konusunda bilgilendirilmesi, fen ve sosyal bilimler alanlarında yetişmiş bireylerin bilimsel birikimlerinin paylaşılarak, toplumun yaşam kalitesini artırmaya yönelik yeni fikirler üretilmesine imkân sağlanması, eğitim faaliyetleri, paneller, sempozyumlar, konferanslar, etkileşimli sergiler ve etkinlikler aracılığıyla akademisyenlerle buluşturulması amacıyla hazırlanan iş birliği protokolü Genel Müdürümüz Sayın Cevdet VURAL ile Gazi Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. İbrahim USLAN ve diğer üst düzey protokolün de katılımı ile 21 Kasım 2018 tarihinde Ankara’da imzalandı.  

Gazi Üniversitesi Rektörlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirilen imza töreninde Genel Müdürümüz Sayın Cevdet VURAL; Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu ile eğitimde bir dönüşüm sürecinin başladığını belirterek, protokol kapsamında öğretim programlarının geliştirilmesi, içeriklerinin tasarlanması, öğretmenlerin eğitimi konularında Gazi Üniversitesi ile iş birliği içerisinde yüz yüze, uygulamalı ve interaktif eğitim programları, seminer, konferans, panel, sempozyum vb. etkinliklerin düzenleneceğini ifade etti.

İmzalanan protokol kapsamında; fen ve sosyal bilimler liselerince yürütülecek araştırma-uygulama ve proje çalışmalarına akademik ve uygulamalı eğitim desteğinin verilmesi, okullar tarafından yürütülen projelere üniversitenin akademik kadrosunca danışmanlık desteğinin verilmesi, üniversitenin belirlediği şartlarda kütüphane, arşiv ve laboratuvarlarından öğretmen ve öğrencilerin faydalanmasının sağlaması, eğitim-öğretim kapsamında; sempozyum, panel, kongre, bilim kampı, konferans, seminer, yarışma, etkileşimli sergiler, uygulamalı eğitim faaliyetleri, etkinlik ve projelerin düzenlenmesine yönelik faaliyetler gerçekleştirilecektir.

-“Prof. Dr. Fuat Sezgin Anısına Bilim Işığında Geleceğe Genç Bakış” Konulu Fen Liseleri III. Ulusal Öğrenci Kongresi İş Birliği Sözleşmesi İmzalandı

Genel Müdürlüğümüz ile Gazi Üniversitesi arasında imzalanan "Eğitimde İş Birliği Protokolü” kapsamında; Gazi Üniversitesi Rektörlüğü, Kahramankazan Belediye Başkanlığı ve Genel Müdürlüğümüz arasında "Prof. Dr. Fuat Sezgin Anısına Bilim Işığında Geleceğe Genç Bakış" konulu Fen Liseleri III. Ulusal Öğrenci Kongresi İş Birliği Sözleşmesi de 21 Kasım 2018 tarihinde Genel Müdürümüz Sayın Cevdet VURAL, Gazi Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. İbrahim USLAN ve Kahramankazan Belediye Başkanı Sayın Lokman ERTÜRK tarafından imzalandı.

İmzalanan sözleşme kapsamında; Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı fen liselerinde öğrenim gören öğrenciler arasındaki iletişim ve etkileşimin artırılması, öğrencilerin belirlenen konular çerçevesinde araştırma, keşif, sorgulama, problem çözme ve model oluşturma becerilerini geliştirmek ve onları bilimsel çalışma yapmaya teşvik etmek amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenen "Fen Liseleri Ulusal Öğrenci Kongresi"nin üçüncüsünün gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir.

23-11-201823-11-2018

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.