Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE HAVELSAN HAVA ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE HAVELSAN HAVA ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Genel Müdürlüğümüz; öğrencilerin bireysel özellikleri, ilgi alanları ve beklentilerini göz önünde bulundurarak eğitimli ve nitelikli insan yetiştirmek hedefi doğrultusunda öğrencilerimizde deneyimlere dayalı kalıcı öğrenmeyi sağlamayı, onlara hızla gelişen ve değişen dünyada kendilerini tanıma ve yeteneklerini keşfetme ortamı sunmayı,  öğrencilerimizi başarılı ve mutlu olabilecekleri mesleklere hazırlamayı hedeflemektedir.

Bu hedefler doğrultusunda yürütülen "Genç Mühendis Adayları Programı" kapsamında Genel Müdürlüğümüz ile Türk Havacılık Uzay Sanayii (TUSAŞ) arasında "Geleceğin Yetenekleri Programı" ve ASELSAN Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş.  arasında "ASELSAN'lılar Sizin İçin Geliyor Programı" iş birliği protokolleri imzalanmıştı.

11 Nisan Salı günü de Genel Müdürlüğümüz ile Hava Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (HAVELSAN) arasında "Mühendis Genç Projesi" iş birliği protokolü imzalandı.

Genel Müdürlüğümüz adına Daire Başkanı Mustafa KIŞAN ile HAVELSAN adına İnsan Kaynakları Direktörü Oğuzhan COŞKUNYÜREK ve Akademi Lideri Duygu GALİBA BAHÇECİ tarafından imzalanan iş birliği protokolü ile ortaöğretim kademesinde öğrenim gören öğrencilerimiz gerçekleştirilecek çeşitli faaliyetlere katılım sağlayacaktır.

Genel Müdürlüğümüz ile HAVELSAN arasında imzalanan iş birliği protokolü ile "Genç Mühendis Adayları Programı" kapsamında gerçekleştirecek teknik geziler aracılıyla öğrencilerimizin HAVELSAN'ın ürünleri ve teknolojileri, çalışma kültürü, işleyişi; çalışma ve mühendislik alanları hakkında bilgi sahibi olmaları hedefleniyor.  Ayrıca teknik geziler sırasında alanında uzman kişilerle tanışma fırsatı bulacak olan öğrencilerimizin kariyer hedeflerini belirlemelerine rehberlik edecek. İmzalanan iş birliği protokolü kapsamında okul ziyaretlerinin gerçekleştirilmesi, çevrim içi veya yüz yüze olarak HAVELSAN çalışanları tarafından mesleki tanıtımların yapılması, teknik gezilerin planlanarak gerçekleştirilmesi süreçleri yürütülecektir.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.