Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE TÜRK PATENT VE MARKA KURUMU ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE TÜRK PATENT VE MARKA KURUMU ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Ortaöğretim seviyesindeki öğrencilerimiz arasında sınai mülkiyet farkındalığı oluşturmak,  yenilikçi düşünme gibi zihinsel süreçleri teşvik ederek başta patent olmak üzere bu hakların elde edilmesi için gereken ulusal ve uluslararası uygulamalar hakkında bilgilenmelerini sağlamak amacıyla Genel Müdürlüğümüz ile Türk Patent ve Marka Kurumu arasında 16 Şubat 2018 tarihinde iş birliği protokolü imzalanmıştır.

Türk Patent ve Marka Kurumunun konferans salonunda gerçekleştirilen imza törenine Genel Müdürümüz Sayın Ercan TÜRK başkanlığında bir heyetle katılım sağlanmıştır. İmza töreninde konuşma yapan Genel Müdürümüz Sayın Ercan TÜRK, “Ülkelerin başat gücü, sahip olduğu beşeri sermayesi kadardır. Bu bilinçle, çoklu yeterliliğe sahip nitelikli insan gücünün yetiştirilmesi, hem görevimiz hem de millî sorumluluğumuzdur. Bu işbirliği, bu bilincin kurumlarımızda var olduğunun bir göstergesidir” diyerek, sözlerine “araştıran, sorgulayan, inovatif düşünce yapısına sahip yeni buluşlara imza atan öğrencilerimizin yetiştiği, niceliği ve niteliği her geçen gün artan okullarımızda öğretmen ve öğrencilerimizin fikri ve sınai haklar, marka ve patent konularında bilgilendirilmesi bizim açımızdan çok değerlidir.” şeklinde devam eden Sayın Genel Müdürümüz, Türk Marka ve Patent Kurumu ile Genel Müdürlüğümüz arasındaki iş birliği protokolünün hayırlı olması temennileriyle sözlerine son vermiştir. İmza töreninin ardından Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip ASAN ile birlikte Patent Atölyesinin açılışını gerçekleştiren Sayın Genel Müdürümüz Ankara Fen Lisesi öğrencilerinin bu atölyede patent çalışmaları yapacağını ifade ederek projenin birinci aşamasında atölye çalışmalarında yer alacak 15 öğrenci ile söyleşide bulunmuşlardır.

16-02-201816-02-201816-02-201816-02-201816-02-201816-02-201816-02-2018

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.