Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ SAMSUN'DA GERÇEKLEŞEN TEKNOFEST'TE YERİNİ ALDI

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ SAMSUN'DA GERÇEKLEŞEN TEKNOFEST'TE YERİNİ ALDI

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (Teknofest) 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Samsun'da gerçekleşiyor.

Genel Müdürlüğümüz Teknofest Havacılık Fuarında Müdürlüğümüze ayrılan alanda çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyor. Fuarda Genel Müdürlüğümüz tarafından üretilen içeriklerin tanıtımı yapılıyor.

Bakan Yardımcımız Sayın Sadri ŞENSOY festivalin ilk gününde standımızı ziyaret ederek eğitim teknolojileri alanındaki yenilikler ile ilgili bilgi aldı.

Standımızda Genel Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan ve yönetilen OGMMATERYAL e-içerik geliştirme ve sunma platformumuzun hem detaylı tanıtımları yapılacak hem de misafirlerimize bu e-içeriklerin nasıl üretildiği ile ilgili sunumlar gerçekleşecek. Ziyaretçilere el broşürleri dağıtılacak.

Genel Müdürlüğümüz tarafından oluşturulan 3D Modeller, dinamik Matematik Uygulamaları, Web 2.0 ve 3.0 araçları ile üretilmiş etkileşimli uygulamalar, eğitimsel animasyonlar, simülasyonlar ve dijital soru bankasının tanıtımı yapılacak. OGMMATERYAL Platformumuzun tanıtımı ile ilgili olarak Teknofest'e özel tanıtım filmleri ziyaretçilere sunulacak.

Genel Müdürlüğümüz tarafından hazırlanarak dijital ortamda öğretmen ve öğrencilerimize sunulan Beceri Temelli Kitaplar, Kavram Öğretimi Kitapları, Kazanım Kavrama Etkinlikleri kitapları Teknofest'e özel olarak basımı yapılarak fiziki dijital ortamda detaylı tanıtımları yapılacak.

31-08-202231-08-202231-08-202231-08-202231-08-202231-08-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.