Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürlüğümüz Tarafından Gerçekleştirilen Çevrim İçi Fen Liseleri Toplantıları Tamamlandı

Genel Müdürlüğümüz Tarafından Gerçekleştirilen Çevrim İçi Fen Liseleri Toplantıları Tamamlandı

Genel Müdürlüğümüz tarafından fen liselerinin mevcut akademik durumlarının değerlendirilmesi, bilim insanı yetiştirme süreçleri için gerekli temel becerilerinin geliştirilmesi ve bu okullardaki akademik, sanat, kültür, proje üretimi vb. alanlardaki başarının artırılması amacıyla Genel Müdürlüğümüze bağlı 321 fen lisesi müdürünün katılımıyla Fen Liseleri Toplantıları çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Toplantıda tüm fen liselerinin müdürleri ile görüşmeler gerçekleştirildi.

Fen liselerinin öğrencilerini araştırmacı, yenilikçi, ülkemizin geleceğine yön veren, fen ve bilim dallarında donanımlı bireyler olarak yetiştirme amacına yönelik olarak planlanan toplantılarda fen liseleri okul yöneticilerinin; öğrenme kayıplarına yönelik çalışmaları, öğrenme kayıplarına yönelik zümre eylem planları, proje çalışmaları, YKS ortalamaları, yükseköğretime geçiş verileri, DYK'lara ve deneme sınavlarına yönelik verileri, iyi uygulama örnekleri, okul çevre iş birliğine yönelik çalışmaları, kulüp faaliyetleri ve patent, faydalı model, tasarım ve marka tescil çalışmaları konularına yönelik faaliyetleri Genel Müdürlüğümüz daire başkanlarının moderatörlüğünde yapılan oturumlarda değerlendirildi.    

24 Ocak Pazartesi günü Genel Müdürümüz Halil İbrahim Topçu'nun Genel Müdürlüğümüze bağlı tüm fen lisesi müdürleriyle gerçekleştirdiği çevrim içi toplantıyla başlayan Fen Liseleri Toplantıları 27 Ocak Perşembe günü yapılan yedinci oturumla tamamlandı.  Genel Müdürlüğümüz daire başkanlarının moderatörlüğünde gerçekleştirilen Fen Liseleri Toplantılarında, tüm fen liselerinin müdürleri okullarına yönelik sunumlarını paylaşarak görüş, öneri ve taleplerini ifade ettiler.

Genel Müdürlüğümüze bağlı fen liselerinin niteliğini ve imkânlarını artırarak okullar arası başarı farkını azaltmaya yönelik olarak gerçekleştirilen çevrim içi toplantılarda fen liselerinin iyi uygulama örnekleri konusundaki farklı çalışmaları ile patent, faydalı model, tasarım ve marka tescil çalışmaları fen lisesi müdürlerinin ilgiyle takip ettiği konu başlıkları arasında yer aldı.

 

28-01-202228-01-202228-01-202228-01-202228-01-202228-01-202228-01-202228-01-202228-01-202228-01-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.