Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürlüğümüz Tarafından Hazırlanan "Çalışma Defterleri" Öğretmen ve Öğrencilerin Görüşlerine Sunuldu

Genel Müdürlüğümüz Tarafından Hazırlanan

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Dairesi Başkanlığınca öğrenci ve öğretmenlere destek olmak, kaynak çeşitliliğini artırmak, öğrencilerin akademik başarılarını desteklemek üzere tüm sınıf ve kademelerde Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Felsefe, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji ve İngilizce derslerine yönelik olarak alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanan "Çalışma Defterleri"nin saha çalışması Ankara'nın Çankaya, Mamak ve Yenimahalle ilçelerindeki farklı okul türlerinde gerçekleştirildi.

Öğrencilerin öğretim süreçlerinde kazandıkları bilgi ve becerileri kullanmalarını sağlayacak çeşitli etkinliklerle zenginleştirilip güncellenen çalışma defterlerinin etkililiğini öğrenmek, elde edilen verilerin başka bir örneklemle karşılaştırmasını yapmak, öğrenmeye katkılarını ve kullanışlılığını tespit etmek, ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirmek amacıyla saha çalışması gerçekleştirilmiştir.

20 Nisan Çarşamba günü Ankara ili Çankaya ilçesi Hacı Ömer Tarman Anadolu Lisesi, Cumhuriyet Fen Lisesi, Mamak ilçesi Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesi, Abidin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Yenimahalle ilçesi Şehit Demet Sezen Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde gerçekleştirilen saha çalışmalarına yardımcı kaynağın hazırlanmasında görev alan öğretmenler katıldılar.

Genel Müdürlüğümüz bünyesinde hazırlanan "Çalışma Defterleri" Bakanlığımızın "yardimcikaynaklar.meb.gov.tr" ve OGMMATERYAL web adreslerinden yayınlanmaktadır.

20-04-202220-04-202220-04-202220-04-202220-04-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.