Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürlüğümüz Türkiye'nin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Kapsamında Deneyim Temelli Matematik Etkinlikleri Öğretmen El Kitabı İçin Çalışmalara Başladı

Genel Müdürlüğümüz Türkiye'nin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Kapsamında Deneyim Temelli Matematik Etkinlikleri Öğretmen El Kitabı İçin Çalışmalara Başladı

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı, Strateji ve Bütçe Başkanlığı'nın "Türkiye'nin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları" çalışması herkesin temel ihtiyaçları ile daha iyi koşullarda bir yaşam beklentilerinin karşılanmasına yönelik temalar ile bu temalar altında ortak amaçlar ve hedefler belirlemiştir.

Millî Eğitim Bakanı Sayın Mahmut ÖZER'in liderliğinde devam eden "Matematik Seferberliği"nin matematik becerilerini günlük yaşamın her alanında koşulları iyileştirme, üst düzey becerileri geliştirme ve yaygınlaştırmaya katkı sağlayacağı motivasyonuyla yola çıkan alanında uzman akademisyen ve öğretmenler, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Öğretim Programları ve Ders Kitapları Daire Başkanlığı'nın bünyesinde, "Türkiye'nin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları'nı" esas alarak "Deneyim Temelli Matematik Etkinlikleri Öğretmen El Kitapları"nı hazırlamak için çalışmalara başlamıştır.

Ankara'da devam eden çalışmalar on yedi sürdürülebilir kalkınma başlığından "sağlıklı ve kaliteli yaşam", "nitelikli eğitim", "temiz su ve sanitasyon", "erişilebilir ve temiz enerji", "sürdürülebilir şehirler ve topluluklar", "sorumlu tüketim ve üretim", "iklim eylemi" gibi temalarla başlamış, çalışmalar hedeflerin tamamını kapsayacak şekilde bütüncüllük ilkesiyle ilerlemektedir.

Matematik Öğretmeni, Hasan Basri Özcan: " Bu etkinlik el kitabını; teknoloji temelli, disiplinler arası, gerçek yaşam durumlarını ele alan matematik problemleri üzerinden yola çıkarak düzenlemekteyiz. Matematik üzerinden yola çıkılsa da bu etkinliklerin sadece matematik dersinde değil tüm derslerde kullanılabilecek, öğrencilerin deneyimlerinden yola çıkarak gerçek yaşam temelli problemleri çözmelerine yardımcı olabilecek şekilde hazırlanmasını hedefledik." diyerek "Deneyim Temelli Matematik Etkinlikleri Öğretmen El Kitabı'ndan beklenen faydaları dile getirmiştir.

28-03-202228-03-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.