Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ VE TRT İŞ BİRLİĞİ İLE HAZIRLANAN "YKS'YE DOĞRU" PROGRAMI BAŞLIYOR

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ VE TRT İŞ BİRLİĞİ İLE HAZIRLANAN

Genel Müdürlüğümüz ve TRT iş birliği ile hazırlanan "YKS'ye Doğru" programı TRT-EBA Lise kanalında 15 Nisan  Cumartesi günü başlıyor.

Alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanan "TYT-AYT-YDT Konularının Soru Çözümleriyle Tekrarı"  konulu programda akademik başarıyı artırmak, öğrenme eksikliklerini gidermek ve deprem bölgesinde YKS'ye hazırlanan öğrencilere katkı sağlamak amaçlanıyor.

YKS'ye hazırlanan öğrenciler için  matematik, fizik, kimya, biyoloji, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, felsefe ve İngilizce derslerindeki konuların öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan sorularla pekiştirilmesi sağlanacak. 12. sınıflara yönelik hazırlanan soru çözümlerinde 2023 YKS konularına öncelik verileceği için 2. dönem konuları yer  almayacak. 

Cumartesi ve pazar günleri TRT-EBA Lise kanalında yayımlanacak olacak  "YKS'ye Doğru" programında Türk dili ve edebiyatı ile matematik dersleri ikişer bölüm hâlinde toplamda 30 dakika, diğer dersler 15 dakika  şeklinde yer alacak. Programın gün içinde, akşam ve gece saatlerinde ayrıca hafta içinde de tekrarı gerçekleştirilecek. Program, 9 hafta süre ile devam edecek ve YKS'ye kadar yayımlanacak.

 

 

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.