Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE "DEPREM SÜRECİNDE KRİZE MÜDAHALE" KONULU ÇEVRİM İÇİ EĞİTİM GERÇEKLEŞTİRİLDİ

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE

Kahramanmaraş merkezli olarak meydana gelen ve 11 ilimizi etkileyen deprem sonrasında Genel Müdürlüğümüzce yürütülen psikososyal destek kapsamında çeşitli çalışmalar planlanarak gerçekleştiriliyor.

Bu kapsamda 7 Mart 2023 tarihinde, 15.00-17.00 saatleri arasında Genel Müdürlüğümüze bağlı liselerde görev yapan yönetici ve öğretmenlere yönelik "Deprem Sürecinde Krize Müdahale" konulu çevrim içi eğitim Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinden Doç. Dr. Aslı TAYLI tarafından gerçekleştirildi.

Eğitimde; Krize Reaksiyon Diyagramı, Travmatik Olayın Ayırt Edici Özellikleri, Krize Müdahalenin İlkeleri, Psikososyal Destek, Yaşanılan Felaket Sonrası Psikolojik Süreçler, Krizle Uzun Süreli Baş Etme, Çocuk ve Ergenlerde Yas, Travma Sonrası Stres Bozukluğu konuları ele alındı.

Genel müdürlüğümüze bağlı okullarda görev yapan yönetici ve öğretmenlere yönelik çevrim içi eğitimler gerçekleştirilmeye devam edecek.

07-03-202307-03-202307-03-2023

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.