Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürlüğümüzce Hazırlanan 3 Adım TYT, AYT, YDT Soru Bankaları Öğrencilere Ulaştırılıyor

Genel Müdürlüğümüzce Hazırlanan 3 Adım TYT, AYT, YDT Soru Bankaları Öğrencilere Ulaştırılıyor

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı Kasım ayından itibaren   derslerin pekiştirilmesi ve öğrenme kayıplarının giderilmesi amacıyla öğretmen ve öğrencilere yönelik olarak yardımcı kaynaklar hazırlanarak yardımcıkaynaklar.meb.gov.tr adresinden yayınlanmaya başlanmıştır. Bu kapsamada Ortaöğretim Genel Müdürlüğü olarak her derse yönelik çalışma defterleri, kavram öğretimi kitapları, İngilizce oyun temelli etkinlik kitapları, TYT ve AYT'ye hazırlık video çözümlü soru bankası ve yazılıya hazırlanıyorum etkinlikleri hazırlanmış ve öğrenci ve öğretmenlerimizin kullanımına sunulmuştur.

Öğretmen ve öğrencilerimizin öğrenme gereksinimlerini karşılamak amacıyla Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na yönelik TYT, AYT, YDT konularını kapsayan soruların yer aldığı bir materyale ihtiyaç duyulmuştur.  TYT ve AYT konu başlıklarını kapsayan soruların öğrenme kayıpları da göz önünde bulundurularak üç aşamalı (Kolay ve Orta / Orta ve Zor / Zor ve 2018-2021 Yılları arası ÖSYM YKS'de çıkmış sınav soruları) olarak hazırlanması planlanmıştır. Bu doğrultuda yapılan hazırlık çalışmaları sonucunda yeni nesil sorular hazırlanmıştır. Ayrıca YKS de çıkmış sorular ve ders kitaplarında yer alan sorulardan ders, ünite ve konulara uygun sorular seçilmiştir.

Hazırlanan TYT ve AYT düzeyinde Matematik, Türkçe, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih Coğrafya, Felsefe ve YDT düzeyinde İngilizce 3 ADIM SORU BANKALARI'nın basım ve dağıtımı tamamlanarak üniversite sınavına hazırlanan tüm öğrencilerimize gönderilmiştir.

 

Tüm soru bankalarının video çözümleri hazırlanarak karekodlar ile kitaplara eklenmiştir. Ayrıca tüm soruların video çözümlerine hazırladığımız 3ADIM MOBİL SORU BANKASI uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

 

Mobil uygulamalar için:

https://ogmmateryal.eba.gov.tr/3-adim-mobil-uygulama

29-04-202229-04-202229-04-202229-04-202229-04-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.