Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürlüğümüzce Hazırlanan Düşünüyorum Tematik Çalışma Kitabı Yayımlandı

Genel Müdürlüğümüzce Hazırlanan Düşünüyorum Tematik Çalışma Kitabı Yayımlandı

Düşünüyorum Tematik Çalışma Kitabı; kapsayıcı, çok yönlü, kültürel ve evrensel değerleri disiplinler arası bir yaklaşımla ele alan temalardan oluşmaktadır. Kitapta yer alan farklı temalara ait uygulamalarla öğrencilerin yorumlama, çıkarımda bulunma, öğrendiklerini karşılaştığı problemlere yansıtabilme, eleştirel düşünebilme, düşüncelerini sentezleyebilme gibi üst düzey zihinsel becerileri kazanabilmesi ve tüm bu süreçleri etkili iletişim kurarak iş birliği içinde deneyimlemesi hedeflenmektedir. Bunların kazanılması ve içselleştirilmesinin temelini ise dil becerileri oluşturmaktadır.

Düşünüyorum Tematik Çalışma Kitabı'nda okuma, dinleme, konuşma ve yazma olmak üzere dört temel dil becerisini kullanmaya; öğrencilerin dil yeterliliklerini geliştirmeye odaklanılmıştır. Yaşamı ve öğrenmeyi eşsiz bir yolculuk olarak gören, kendilerini geliştirme yolunda ilerleyen tüm öğrencilerimizin bu kitaptan faydalanması dileğiyle...

Kitaba aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz.

https://ogmmateryal.eba.gov.tr/panel/upload/etkilesimli/kitap/dusunuyorum/index.html#

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.