Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürlüğümüzce Hazırlanan İngilizce Dersi Yaz Okulu Çerçeve Programı Çalışmaları Tamamlanıyor

Genel Müdürlüğümüzce Hazırlanan İngilizce Dersi Yaz Okulu Çerçeve Programı Çalışmaları Tamamlanıyor

Genel Müdürlüğümüz tarafından İngilizce dersinin etkin öğretiminin sağlanması, öğrencilerde kalıcı öğrenmelere dönük çıktıların alınması, İngilizce konuşma becerilerinin artırılması ve alanla ilgili olarak öğrencilerin kaygılarının giderilmesi amacıyla gerçekleştirilecek İngilizce yaz okulları için program çalışmaları yürütülüyor.

6 Haziran Pazartesi günü başlayan çalışma kapsamında Prof. Dr. Onur Köksal başkanlığında bir araya gelen akademisyenler, alan uzmanları, program geliştirme uzmanları, ölçme değerlendirme uzmanları ile grafik tasarım uzmanları program çalışmalarına yönelik değerlendirmelerde bulunarak programın tamamlanması konusunda yoğun çalışmalarını sürdürüyor.

Bakan Yardımcımız Sayın Petek AŞKAR ve Genel Müdürümüz Sayın Halil İbrahim TOPÇU, İngilizce Dersi Yaz Okulu Çerçeve Programı'na yönelik çalışmaları yerinde inceleyerek değerlendirmelerde bulundu. Ziyarette, yabancı dil öğrenmenin insan hayatına sunacağı katkılar, çerçeve program çalışmalarının önemi ve bu çalışmalardan beklentiler üzerine görüş ve önerilere yer verildi.

Öğretmenlerimize ve öğrenim gören öğrencilerimize yönelik olarak dil becerilerini geliştirmeyi hedefleyen İngilizce yaz okulu programının, temmuz ve ağustos aylarında "konuşma" öncelikli olmak üzere dört hafta süreyle ve 48 saatlik ders içeriğiyle tamamlanması planlanıyor.

UNICEF iş birliği ve desteğiyle ile devam eden çalıştay Öğretim Programları ve Ders Kitapları Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştiriliyor. İngilizce Dersi Yaz Okulu Çerçeve Program Çalıştayı 10 Haziran Cuma günü sürece yönelik yapılacak çalışmaların ve planlamaların paylaşılmasının ardından sona erecek.

09-06-202209-06-202209-06-202209-06-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.