Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürlüğümüzce Hazırlanan Okul Uygulama Kılavuzu'nun Uygulanma Süreci Başladı

Genel Müdürlüğümüzce Hazırlanan Okul Uygulama Kılavuzu'nun Uygulanma Süreci Başladı

Genel Müdürlüğümüze bağlı fen liseleri, sosyal bilimler liseleri ve Anadolu liselerinde görev yapan yöneticilere rehberlik etmek amacıyla "Okul Uygulama Kılavuzu" hazırlandı. Kılavuzda kanun, tüzük, yönetmelik, yönerge, program ve resmî yazı gereği okullarda uygulanması gereken iş ve işlemler mevzuat dayanağıyla birlikte yer alacak. Okul Uygulama Kılavuzu'yla okullarda gerçekleşmesi gereken iş ve işlemlere bir standart getirilmesi ve insan kaynaklı aksaklıkların, problemlerin yaşanmaması amaçlanmaktadır.  

Genel Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalar neticesinde hazırlanan "Okul Uygulama Kılavuzu" uygulamasının pilotlama çalışması yedi bölgeden yedi ilimizde 3 Ocak 2022 tarihi itibarı ile başlayacak ve 10 Haziran 2022 tarihine kadar devam edecek.

Okul Uygulama Kılavuzu'nun 2022-2023 Eğitim Öğretim yılında Genel Müdürlüğümüze bağlı tüm okullarda uygulanması planlanmaktadır.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.