Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE İL KOMİSYONLARINDA GÖREVLİ ÖĞRETMENLERİMİZE YÖNELİK ÇEVRİM İÇİ ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME EĞİTİMİ VERİLİYOR

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE İL KOMİSYONLARINDA GÖREVLİ ÖĞRETMENLERİMİZE YÖNELİK ÇEVRİM İÇİ ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME EĞİTİMİ VERİLİYOR

Öğrencilerimizin akademik düzeylerinin değerlendirilmesinde,  bilginin öğrencilerimiz için anlamlı ve yaşam sürecinde kullanabilir hâle getirilmesinde önemli bir süreç olan ölçme ve değerlendirme eğitimleri Genel Müdürlüğümüzce planlanarak gerçekleştiriliyor.

İl komisyonlarımızda görevli tüm öğretmenlerimize yönelik kasım ayı boyunca haftada iki gün olarak planlanan çevrim içi ölçme ve değerlendirme eğitimlerinin ilk oturumu 9-10 Kasım 2022 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesinden Dr. Öğr. Üyesi Ömer KUTLU tarafından; açık uçlu madde yazma, açık uçlu maddelerin puanlaması ve geri bildirimlere yönelik bilgi aktarılmasıyla başlayan eğitimde; öğrenci başarısının değişen yüzü ve üst düzey düşünme becerileri konuları da değerlendirildi.

Kasım ayında gerçekleştirilecek diğer eğitimlerin konuları arasında; örneklerle ölçmenin farklılıkları, okuryazarlık becerilerinin ölçmedeki yeri, çoktan seçmeli madde yazımı, göreve dayalı madde yazımı ve örneklerinin yer alması planlanıyor.

Eğitimlerin tamamlanmasının ardından il komisyonlarında görevli olan gönüllü öğretmenlerle, alınan eğitimlerin uygulamaları yapılacak.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.