Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürlüğümüzce, Okul Pansiyonlarının Etkililiğini İzleme ve Değerlendirme Amacıyla İl Ziyaretleri Gerçekleştiriliyor

Genel Müdürlüğümüzce, Okul Pansiyonlarının Etkililiğini İzleme ve Değerlendirme Amacıyla İl Ziyaretleri Gerçekleştiriliyor

"Okul Pansiyonlarının Etkililiğini İzleme ve Değerlendirme" çalışmaları kapsamında pansiyonlu okullarımızda bulunan yönetici, belletici ve öğrencilere yönelik olarak hazırlanan yarı yapılandırılmış görüşme formlarının uygulanması, hazırlanan gözlem formlarının doldurulması ve pansiyonların fiziki durumlarının yerinde incelenmesi amacıyla beş ilimize ziyaret gerçekleştirildi.

Okul pansiyonlarına yönelik olarak planlanan çalışmalar 30 Mayıs- 1 Haziran tarihleri arasında Eskişehir, İstanbul, Tekirdağ illerinde 6-8 Haziran tarihleri arasında Hakkâri ve Şırnak illerinde gerçekleştirildi.

Okul pansiyonlarının etkililiğini, pansiyonda barınmanın öğrencinin akademik başarısı ve kişisel sosyal gelişimine etkilerini değerlendirmek için yapılan çalışmanın tüm pansiyonlu okullara açılan anketlerin, okul pansiyonlarında uygulanan görüşme ve gözlem formlarının analizleri yapılarak araştırmanın ayrıntılı raporu hazırlanacak.

Genel Müdürlüğümüze bağlı okul pansiyonlarının etkililiğini izleme ve değerlendirmeye yönelik olarak planlanan çalışmalar Genel Müdürlüğümüz bünyesinde İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanlığımız tarafından yürütülüyor.

10-06-202210-06-202210-06-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.