Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE "SOSYOLOJİK YÖNÜYLE DEPREM" KONULU EĞİTİM SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE

Genel Müdürlüğümüze bağlı okullarda görev yapan yönetici ve öğretmenlere yönelik olarak 23 Mart 2023 Perşembe günü gerçekleştirilen "Sosyolojik Yönüyle Deprem" konulu çevrim içi eğitime konuşmacı olarak Eskişehir Osmangazi Üniversitesinden Doç. Dr. Halis Adnan ARSLANTAŞ katıldı.

Genel Müdürlüğümüzce 15.00-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilen "Sosyolojik Yönüyle Deprem" konulu çevrim içi eğitimde; depremin insanlar üzerindeki sosyolojik etkisi, depremde  dayanışma ve iş birliğinin önemi, kriz masaları, AFAD, Kızılay, belediyeler ve sivil toplum kuruluşlarının etkinliğinin artırılması, yaşanan felakete yönelik söylem ve eylemlerde sağduyulu olunması ve toplumda paniğe neden olabilecek söylemlerden kaçınılması, özellikle sosyal bilimlerde sürdürülebilir deprem bilinci açısından, kitap yayını ve konu içeriklerine ulaşma, deprem konusunda toplumsal bilinç düzeyinin artırılması konuları ele alındı.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.