Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürlüğümüzce Türk Kızılay Derneği İş Birliğiyle Gerçekleştirilen "Yurdumdan Ezgiler" Gençlik Kampı Sona Erdi

Genel Müdürlüğümüzce Türk Kızılay Derneği İş Birliğiyle Gerçekleştirilen

Genel Müdürlüğümüze bağlı pansiyonlu okullarda öğrenim gören öğrenci, öğretmen ve yöneticilere yönelik olarak "Yurdumdan Ezgiler" temasıyla Türk Kızılay Derneği iş birliği kapsamında düzenlenen gençlik kampı sona erdi.

26 Haziran Pazar günü başlayan kamp; kendi kültürlerinin yanı sıra diğer kültürlere saygı duyan, ilgi ve yeteneklerini fark eden, geliştiren ve yansıtan bireyler olmalarına destek olmak ve ortam sağlamak hedefine yönelik olarak düzenlenen etkinliklerle gerçekleştirildi.

Kampta öğrenciler; bağımsız çalışabilen, kendi kendini yönetebilen, fiziksel ve duygusal yönden sağlıklı, mutlu bireyler olmaları için gençlik kampı programlarıyla desteklendi. Bu amaçla kamp süresince öğrenciler çeşitli eğitim atölyelerinde ve sosyal alanlarda etkinliklere katıldı.

Genel Müdürlüğümüzün Türk Kızılay Derneği iş birliğiyle gerçekleştirdiği kampa katılan yönetici ve öğretmenlerimize uluslararası geçerliliği olan 16 saatlik "Temel İlk Yardım Eğitimi ve Afetlerden Korunma Bilinci" eğitimi de verildi.  Kampın son günü düzenlenen veda gecesinde öğrencilerimiz "Yurdumdan Ezgiler" etkinliğine şarkıları ve şiirleriyle katıldı.

26 Haziran ile 2 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen kampa Çankırı, Hatay, Malatya, Manisa, Ordu ve Tekirdağ illerimizden 14 öğretmen ile 50 erkek öğrenci katıldı.

07-07-202207-07-202207-07-202207-07-202207-07-2022

 

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.