Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE YÜRÜTÜLEN "ODAP MODEL UYGULAMA EĞİTİMLERİ" BAŞLADI

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE YÜRÜTÜLEN

Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Ortaöğretimde Devam ve Okullaşma Oranlarının Artırılması Projesi (ODAP) kapsamında, 1.4 faaliyet numaralı "Modelin Uygulanmasıyla İlgili Eğitim Programı Hazırlanması ve MEB Personeline Verilmesi Eğitimi" yöneticiler için İstanbul'da başladı. 20-21 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek iki günlük eğitim faaliyetine, Genel Müdürlüğümüz ve diğer paydaş genel müdürlüklerin personeli ile projenin pilot illerinin il/ilçe millî eğitim müdürlüklerinde görevli yöneticiler katılıyor.

Eğitim faaliyeti, yapılan açış konuşmaları ile başladı. Konuşmaların ardından projeye yönelik tanıtım sunumlar gerçekleştirilecek ve grup çalışmaları ile devam edecek.

Gerçekleştirilen eğitim faaliyetinde ODAP kapsamında geliştirilen önleme, müdahale ve telafi modelinin ayrıntıları ile okullarda yapılacak iş ve işlemler katılımcılarla paylaşıldı. Ayrıca bu eğitim faaliyeti ile proje faaliyetlerinin verimli biçimde yürütülmesi, faaliyetler arasında eşgüdümün sağlanması ve farkındalığın artırılması da hedefleniyor.

Önümüzdeki süreçte pilot okul yöneticileri ve öğretmenlerine yönelik her biri beşer günlük üç eğitim faaliyeti daha gerçekleştirilecek. Eğitim faaliyetlerinin 24 Temmuz ile 11 Ağustos arasında tamamlanması planlanıyor.

20-07-202320-07-202320-07-202320-07-2023

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.