Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürlüğümüzde Görev Değişimi

Genel Müdürlüğümüzde Görev Değişimi

Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü görevi yanında sekiz aydır Ortaöğretim Genel Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Sayın Yusuf Büyük 11.12.2019 tarihi itibari ile Ortaöğretim Genel Müdürlüğü görevini Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Cengiz METE'ye devretmiştir. Bakan Yardımcımız Sayın Mustafa SAFRAN eşliğinde birime gelen Sayın Yusuf BÜYÜK "Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü yanında sekiz aydır yürütmekte olduğum Ortaöğretim Genel Müdürlüğü görevini Sayın Cengiz METE'ye devrederken bu zorlu görevde kendisine başarılar diliyorum. Ayrıca Daire Başkanı arkadaşlarıma ve Ortaöğretim Genel Müdürlüğü personeline çalışma sürem içerisinde verdikleri katkılardan ötürü çok teşekkür ediyorum. Sizlerle Yükseköğretim Genel Müdürlüğü ile yapacağınız ortak çalışmalarda yine birlikte olmaya devam edeceğiz, hepinize başarılar diliyorum" diyerek Ortaöğretim Genel Müdürlüğü personeline veda etmiştir.

Ortaöğretim Genel Müdürü Cengiz METE "Öncelikle beni bu göreve layık gören Sayın Bakanımıza ve iki genel müdürlüğü sorunsuz şekilde sekiz aydır yürütmenin zor olmasına rağmen başarılı şekilde yürüten Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Sayın Yusuf BÜYÜK'e teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte yine birlikte başarılı işlere imza atacağımıza inanıyorum" ifadelerini kullanmıştır. Devir teslim töreninde bir konuşma yapan Bakan Yardımcımız Sayın Mustafa SAFRAN "Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürlüğü yanında bir süredir Ortaöğretim Genel Müdürlüğü görevini başarıyla yürüten Sayın Yusuf BÜYÜK'e teşekkür ediyoruz. Gaziantep ilindeki başarılı çalışmaları ile göz dolduran Sayın Cengiz METE'nin de bu görevi başarı ile yürüteceğine olan inancımız tamdır" diyerek devir teslim töreni tamamlanmıştır.

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ailesi olarak Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Sayın Yusuf BÜYÜK'e Genel Müdürlüğümüze katkılarından dolayı teşekkür ediyor, yeni Genel Müdürümüz Sayın Cengiz METE'ye hoş geldiniz diyoruz.

 

11-12-201911-12-2019

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.