Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürlüğümüzde Görevli Öğretmenlere Ölçme ve Değerlendirme Uygulamaları Konusunda Hizmet İçi Eğitim Kursu Verildi

Genel Müdürlüğümüzde Görevli Öğretmenlere Ölçme ve Değerlendirme Uygulamaları Konusunda  Hizmet İçi Eğitim Kursu Verildi

16 Mayıs Pazartesi günü Genel Müdürlüğümüz ek hizmet binası Gümüşdere Yerleşkesinde başlayan "Ölçme ve Değerlendirme Uygulamaları" Hizmet İçi Eğitim Kursu'na Ortaöğretim Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan matematik, fizik, kimya ve biyoloji branşlarından toplam 25 öğretmen katıldı.

 

Millî Eğitim Uzmanları Dr. Ahmet YILDIRIM ve Dr. Rıza MEMİŞ ile öğretmen Dr. Özlem AKSU'nun eğitim görevlisi olduğu kursta "Ölçme ve Değerlendirme İle İlgili Temel Kavramlar", "Ölçme Araçlarında Bulunması Gereken Nitelikler", "Geleneksel Ölçme Değerlendirme Yöntemleri" ve "Alternatif (Tamamlayıcı) Ölçme Değerlendirme Yöntemleri" konularında eğitim verildi. Eğitim sonrasında yapılan atölye çalışmalarında kursiyerler, öğretim programlarında yer alan kazanımların bilişsel düzeylerini belirleyerek kazanımlara uygun geleneksel ve alternatif ölçme araçları geliştirmişlerdir. Geliştirilen ölçme araçları katılımcılarla paylaşılmış ve kursiyerlere geliştirdikleri ölçme araçlarına ilişkin geri bildirimlerde bulunulmuştur. 20 Mayıs Cuma günü hizmet içi eğitim kursunun genel bir değerlendirmesi yapılmış ve kursiyerlere uygulanan ölçme değerlendirme sınavı ile kurs tamamlanmıştır.

 

Kursiyerler kendileri ile paylaşılan çalışma planına göre sınıf içi değerlendirme etkinlik örneklerini içeren kılavuz kitap hazırlıklarına başlayacaklardır.

20-05-202220-05-202220-05-202220-05-202220-05-202220-05-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.