Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZDEN YARDIMCI KAYNAKLAR ALANINA YÖNELİK YENİ BİR ÇALIŞMA: LİSEYE HOŞ GELDİN

 GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZDEN YARDIMCI KAYNAKLAR ALANINA YÖNELİK YENİ BİR ÇALIŞMA:    LİSEYE HOŞ GELDİN

Genel Müdürlüğümüz tarafından eğitim öğretim faaliyetlerini desteklemek ve her alana ve konuya yönelik olarak yardımcı kaynak ihtiyacını karşılayabilmek amacıyla gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında yeni bir kaynak daha öğretmen ve öğrencilerin kullanımına sunuldu.

Genel Müdürlüğümüz tarafından, ortaokulu başarıyla bitirip liseye başlayacak öğrencilerimiz için hazırlanan "Liseye Hoş Geldin" kitapları https://ogmmateryal.eba.gov.tr/liseye-hosgeldin adresi üzerinden erişime açıldı.

8. sınıftan 9. sınıfa geçerek ortaöğretimle tanışan öğrencilerimiz için Türk Dili ve Edebiyatı, Tarih, Coğrafya, Felsefe, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji ve İngilizce derslerine yönelik hazırlanan "Liseye Hoş Geldin" kitaplarının içeriğinde ortaöğretim konularına dair bilgiler ve etkinlikler yer alıyor.  Bu kitaplarla öğrencilerin 9. sınıfta okula ve çevreye uyumu yanında akademik uyumunun sağlanmasına da destek olmak amaçlanıyor. Bu amaçla "Liseye Hoş Geldin" kitaplarında 9. sınıftan başlayarak 10, 11 ve 12. sınıflarda hangi derslerin olduğu, sınıf bazında hangi ünitelerin yer aldığı ile ilgili bilgiler yanında öğrencilerin hazırbulunuşluk düzeyleri de göz önünde bulundurarak derslerin amaçlarına, çalışma tekniklerine uygun uygulamalara da yer veriliyor.

Liseye Hoş Geldin için tıklayınız.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.