Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAĞLI OKUL PANSİYONLARINDA BARINAN 175 BİN ÖĞRENCİMİZ EKİM VE KASIM AYLARINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN SOSYAL VE KÜLTÜREL FAALİYETLERE KATILDI

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAĞLI OKUL PANSİYONLARINDA BARINAN 175 BİN ÖĞRENCİMİZ EKİM VE KASIM AYLARINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN SOSYAL VE KÜLTÜREL FAALİYETLERE KATILDI

Genel Müdürlüğümüze bağlı pansiyonlu okullarımızda öğrenim gören öğrencilerimizin sanatsal, sosyal ve sportif alanlara yönelik yeteneklerini keşfederek bu alanlardaki becerilerini geliştirebilmelerine ortam sağlamak amacıyla yürütülen sosyal ve kültürel faaliyetlere 2022-2023 eğitim öğretim yılı Ekim- Kasım verilerine göre 175.465 öğrencimiz aktif olarak katılım sağladı.  

Genel Müdürlüğümüze bağlı pansiyonlu okullarımızda öğrenim gören öğrencilerimizin ders dışındaki boş zamanlarını değerlendirebilmeleri, akademik başarıları yanında; çağın gerektirdiği üst düzey düşünme, çoklu okuryazarlık ve sosyal duygusal becerilerle donatılmış bireyler olarak yetişmeleri amacıyla sosyal ve kültürel faaliyetler gerçekleştiriliyor.  

Öğrencilerimizin beşeri bilimler, fen bilimleri ve sanat dallarıyla olan bağlarını pekiştirmek; kültürel, sportif ve eğitsel etkinliklerin gerçekleştirilmesi amacıyla öğrencilerin talepleri dikkate alınarak halk eğitim merkezleri iş birliği ile pansiyonlu okulların bünyesinde kurs açılmıştı.

2022-2023 eğitim öğretim yılında Genel Müdürlüğümüze bağlı pansiyonlu okullarda halk eğitimi merkezleri iş birliğinde açılan okçuluk, bağlama, akrilik boya resim, hüsnühat, web tasarım ve diksiyon gibi çeşitli alanlardaki kurslardan 12.826 öğrencimiz faydalanıyor.

Pansiyonlarda barınan öğrencilerimizin, yaşadığı toplumun temel değerlerini tanıyan ve benimseyen bireyler olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla yürütülen sosyal ve kültürel faaliyetler arasında öğretim programlarında yer alan adalet, dostluk, dürüstlük, öz denetim, sabır, saygı, sevgi, sorumluluk, vatanseverlik, yardımseverlik vb. değerlerin konu alındığı "Yurdumun Değerleri" etkinlik programları gerçekleştiriliyor.

Genel Müdürlüğümüze bağlı 1001 pansiyonda eş zamanlı olarak her ay gerçekleştirilmekte olan "Yurdumun Değerleri" etkinliklerine Ekim ve Kasım aylarında okul pansiyonlarında barınan 116.603 öğrencimiz katılım sağladı.

"Yurdumun Değerleri" ve halk eğitim merkezleri iş birliğinde gerçekleştirilen faaliyetlerden farklı olarak yürütülen sosyal ve kültürel etkinliklerden yararlanan öğrenci sayımız 46.036 oldu.

2022-2023 eğitim öğretim yılı Ekim- Kasım verilerine göre farklı alanlarda ve programlarda yürütülen sosyal ve kültürel etkinliklere 175.465 öğrencimiz aktif olarak katılım sağladı.  

 

Sosyal Etkinlik İzinleri Yönergesi Kapsamında Yapılan Etkinlikler

Halk Eğitim Merkezi Tarafından Açılan Kurslar

Yurdumun Değerleri Kapsamında Yapılan Etkinlikler

TOPLAM

Katılan Öğrenci Sayısı 

Sosyal

Etkinlik Sayısı

Katılan Öğrenci Sayısı

Açılan

Kurs Sayısı

Katılan

Öğrenci Sayısı

Öğrenci Sayısı

46.036

1.109

12.826

682

116.603

175.465

 

 

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.