Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAĞLI OKULLARDA BÜTÜNLEŞİK FİZİK KİMYA BİYOLOJİ UYGULAMA LABORATUVARLARI KURULUYOR

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAĞLI OKULLARDA BÜTÜNLEŞİK FİZİK KİMYA BİYOLOJİ UYGULAMA LABORATUVARLARI KURULUYOR

Bakanlığımız ile UNICEF Türkiye Temsilciliği arasında 22.03.2021 tarihinde imzalanan Çalışma Planı çerçevesinde öğrencilerimizin yaşam, istihdam ve sosyal katılımla ilgili aktarılabilir beceriler edinmesine destek sağlamak amacıyla Genel Müdürlüğümüze bağlı 59 Anadolu lisesinde öğrencilerin, teorik yolla edindiği bilgileri uygulayarak öğrenebilmeleri amacıyla bir proje çalışması yürütülüyor.

Öğrencilerimizin üretim kültürünü yaşayıp yaşatabilmeleri, eleştirel bakış doğrultusunda çözüm odaklı yaklaşım sergileyebilmeleri; yenilikçi yaklaşımlar geliştirebilmeleri; tasarlayıp, üretebildikleri eğitim ortamları öğrencilere sağlanarak yeniçağın gerektirdiği gelişime açık becerilere sahip olmaları, ülkenin ekonomik ve sosyal gelişmelerine katkı sağlayabilecek bireyler olarak yetiştirilmeleri amaçları doğrultusunda bu yılın Haziran ayı itibariyle uygulanmaya konan "Anadolu Liselerinde Bütünleşik Fizik-Kimya-Biyoloji Uygulama Laboratuvarı Kurulumu Projesi" devam ediyor. 

Proje kapsamında yapılan çalışmaları yerinde değerlendirmek amacıyla Genel Müdürlüğümüz Daire Başkanı Emine AKINCI ve UNICEF Türkiye Temsilcilerinden Özlem GÖKALP 19 Eylül 2022 Pazartesi günü proje kapsamında desteklenen Ankara /Gölbaşı ilçesindeki Erdem Beyazıt Anadolu Lisesinde  kurulan Bütünleşik Fizik-Kimya-Biyoloji Uygulama Laboratuvarını ziyaret etti. 

Erdem Beyazıt Anadolu Lisesi Okul Müdürü Dursun YEŞİLOVA ve okul idarecileri ile öğretmenlerinin de hazır bulunduğu ziyarette öğrenciler yeni laboratuvarlarını deneyimleme fırsatı buldular.

19-09-202219-09-202219-09-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.