Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAĞLI OKULLARDA GÖREV YAPAN YÖNETİCİLERİMİZE YÖNELİK OLARAK YÜRÜTÜLEN ÖĞRETMEN-YÖNETİCİ HAREKETLİLİK PROGRAMI ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAĞLI OKULLARDA GÖREV YAPAN YÖNETİCİLERİMİZE YÖNELİK OLARAK YÜRÜTÜLEN ÖĞRETMEN-YÖNETİCİ HAREKETLİLİK PROGRAMI ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Başarısı ya da uygulamalarıyla ön plana çıkan eğitim kurumlarının sahip olduğu tecrübe ve bilgilerin diğer eğitim kurumları ile paylaşılması amacıyla hazırlanan Öğretmen-Yönetici Hareketlilik Programı kapsamında Genel Müdürlüğümüzce farklı illerimizde çalışmalar yürütülüyor.

Genel Müdürlüğümüze bağlı okullarda görev yapan yöneticilerimize yönelik olarak yürütülen Öğretmen-Yönetici Hareketlilik Programı çalışmaları 19-21 Ekim 2022 tarihleri arasında Balıkesir, Diyarbakır, Mersin ve Trabzon illerimizde 28 Ekim 2022 tarihinde Ankara ilimizde gerçekleştirilen ziyaretlerle tamamlandı.

Öğretmen-Yönetici Hareketlilik Programı kapsamında okul yöneticilerimiz;

Diyarbakır/Kayapınar Adnan Menderes Anadolu Lisesinde "Deniyorum Çözüyorum Projesi",

Trabzon/Ortahisar Fen Lisesinde "Proje Hazırlama Süreçleri",

Mersin/Yenişehir Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesinde "Oku Buluş Paylaş Projesi",

Balıkesir/Karesi Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesinde "YKS Hazırlık ve DYK İyi Uygulama Örnekleri"

Ankara/Etimesgut Şehit Oğuzhan Yaşar Anadolu Lisesinde "Kariyer Planlama Süreçleri"

çalışmalarına yönelik tecrübelerden yararlanma ve bilgi alma amaçlı ziyaretlerini gerçekleştirdi.

 

Genel Müdürlüğümüze bağlı okullarda görev yapan yöneticilerimize yönelik planlanan ziyaret programı kapsamında ev sahibi okul yöneticileri tarafından okullarında uygulanan ve başarı sağlanan projelerin uygulanmasına yönelik sunumlar yapıldı.

Eğitimlerde ev sahibi okul yöneticileri ile misafir okul yöneticileri arasında sosyal ve kültürel faaliyetler konularında da bilgi paylaşımları gerçekleştirildi.

Okul yöneticilerimizin fark yaratan eğitim kurumlarının temel özelliklerini ilk elden görmesi, tecrübe etmesi ve gözlemlediği iyi uygulamaları kendi okuluna taşıması ayrıca okul yöneticilerinin bu ziyaretlerle başarıyı sağlayan unsurları, örnek çalışmaları, ziyaret ettikleri okulun geliştirdiği olumlu kültürü kendi gözlem ve deneyimleri ile özümsemesi ve kazanımlarını kendi okuluna aktarması hedeflendi.

28-10-202228-10-202228-10-202228-10-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.