Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAĞLI OKULLARIN BAŞARILI ÇALIŞMALARI "EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER" WEB SİTESİNDE PAYLAŞILIYOR

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAĞLI OKULLARIN BAŞARILI ÇALIŞMALARI

Öğrencilerimizin sadece fen bilimleriyle değil; beşerî bilimler ve sanat dallarıyla olan bağlarını pekiştirmek, eğitsel etkinlikler düzenlemek, okullarımız arasındaki iletişim ve etkileşimi artırmak, onların yenilikçi ve girişimci bir ruh ile hareket etmelerine katkıda bulunmak amacıyla Genel Müdürlüğümüzce  "Eğitimde İyi Örnekler" web sitesi hazırlanarak Nisan 2022'de paylaşımlara açılmıştı.

Genel Müdürlüğümüze bağlı Anadolu, fen ve sosyal bilimler liselerimizde 2021-2022 eğitim-öğretim yılından itibaren gerçekleştirilen ve okulların kurumsal web sitelerinde paylaşılan başarı hikâyeleri, iyi uygulamaları, özgün çalışmaları, sosyal etkinlikleri, çevre ve insan duyarlılığına dair faaliyetleri ortak bir ekosistem olan  "Eğitimde İyi Örnekler" web sitesinde paylaşılıyor.

"Eğitimde İyi Örnekler" web sitesinde okul yöneticilerimizin kurumsal web sitelerinde paylaştıkları iyi örneklere ait haber linkleri Genel Müdürlük bünyesinde oluşturulan inceleme komisyonu tarafından belirlenen ve ilan edilen kriterlere göre değerlendirilerek yayımlanıyor.

2021-2022 eğitim-öğretim yılından itibaren iyi örneklere, özgün faaliyetlere yönelik paylaşımların yapıldığı "Eğitimde İyi Örnekler" web sitesi; Akademik Başarılar, Bilim ve Teknoloji, Kariyer ve Rehberlik, Kulüp Faaliyetleri, Kültürel ve Sosyal Faaliyetler, Okul ve Çevre İlişkisi, Öğretmenler, Patent- Faydalı Model-Marka ve Tasarım, Sanatsal Faaliyetler, Sportif Faaliyetler, Toplum Hizmeti Çalışmaları, Yayınlar, Zümre Çalışmaları ve Öğretmen ve Okul Yöneticilerimizin Yayınları kategorilerinde 443 paylaşım yapıldı.

Okullarımızdan gelen iyi örnekler arasından seçilen 443 haberin paylaşıldığı Genel Müdürlüğümüzün "Eğitimde İyi Örnekler" web sitesine 104.179 ziyaretçi girişi gerçekleşti.

Anadolu, fen ve sosyal bilimler liselerinin örnek uygulama haberlerinin paylaşıldığı  "Eğitimde İyi Örnekler" web sitesi için tıklayınız.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.