Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürlüğümüze Bağlı Pansiyonlu Okul Yöneticilerimize Yönelik "Okul Pansiyonlarında Koronavirüsten Korunma Yolları ve Alınacak Tedbirlere İlişkin Uzaktan Eğitim Semineri" Gerçekleştirildi.

Genel Müdürlüğümüze Bağlı Pansiyonlu Okul Yöneticilerimize Yönelik

Çin Halk Cumhuriyeti'nin Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve ülkemizde de rastlanılan yeni koronavirüsün Dünya Sağlık Örgütü tarafından paylaşılan bilgiler doğrultusunda hızla yayıldığı görülmektedir. Hem dünyada hem de ülkemizde bu virüsten kaynaklı hastalıktan korunmak ve kontrol tedbirleri kapsamında bilinçlendirme eğitimleri gerçekleştirmek büyük önem taşımaktadır.

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü olarak genel müdürlüğümüze bağlı pansiyonlu okul yöneticilerine yönelik olarak okul pansiyonlarında koronavirüsten korunma yolları ve alınacak tedbirlere ilişkin uzaktan eğitim yoluyla seminer gerçekleştirilmiştir. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Firdevs AKTAŞ tarafından 17 Mart 2020 tarihinde 906 pansiyonlu okul yöneticisinin katılımıyla interaktif eğitim yapılmıştır.

Bilgilendirme semineri sonunda yöneticiler tarafından sorulan sorular Prof. Dr. Firdevs AKTAŞ tarafından cevaplandırılmıştır. Gerçekleştirilen eğitim sonunda katılımcılar bizzat kaynağından yapılan bu eğitimin çok faydalı ve etkili olduğunu belirterek memnuniyetlerini ifade etmişlerdir.

Yeni koronavirüsten korunma ve virüse karşı bilinçlendirme seminerleri uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilmeye devam edecektir.


18-03-202018-03-2020

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.