Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAĞLI PANSİYONLU OKULLARDA GÖREV YAPAN YÖNETİCİLERİMİZE YÖNELİK YATILILIK VE BURSLULUK HİZMETLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAĞLI PANSİYONLU OKULLARDA GÖREV YAPAN YÖNETİCİLERİMİZE YÖNELİK YATILILIK VE BURSLULUK HİZMETLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Genel Müdürlüğümüze bağlı pansiyonlu okullarda görev yapan müdür ve pansiyondan sorumlu müdür yardımcılarına yönelik olarak yatılılık ve bursluluk konularında 16-17 Kasım 2022 tarihlerinde çevrim içi bilgilendirme toplantıları gerçekleştirildi.

Pansiyonlu okul yöneticilerimizin katılımlarıyla çevrim içi olarak yapılan toplantılar üç oturum olarak planlanarak gerçekleştirildi. 16 Kasım 2022 Çarşamba günü saat 14.30 da yapılan ilk oturumda Daire Başkanımız Durmuş CAN tarafından pansiyonlu okul yöneticilerimize, pansiyonlu okullarda yeni alanlar oluşturma ve mevcut alanları iyileştirmenin amaçlandığı  PİGEP (Pansiyonları İyileştirme ve Geliştirme Projesi) ile sosyal etkinlikler programı kapsamında yürütülen "Yurdumun Değerleri" adlı aylık etkinlikler hakkında bilgi verildi.

Toplantıda ayrıca Genel Müdürlüğümüze bağlı pansiyonlu okullarda barınan öğrencilerimizin ders dışı zamanlarında sosyal - kültürel amaçlı bilgi, beceri ve yetkinlik kazanmaları, boş zamanlarını olumlu faaliyetlerle değerlendirmeleri amacıyla 2022-2023 eğitim öğretim yılında  halk eğitim merkezi bünyelerinde açılan kurslar, pansiyonlu okullarımızın izleme değerlendirme çalışmaları, okul aile iş birliğine yönelik tavsiyeler ile yatılı öğrencilerimize yönelik planlanan faaliyetlere ilişkin çalışmalar hakkında bilgilendirme ve değerlendirme süreci gerçekleştirildi.

17 Kasım 2022 Perşembe günü saat 10.30 ve 14.30'da iki oturum olarak gerçekleştirilen çevrim içi toplantılarda Şube Müdürümüz Hüseyin Avni DÖLASLAN; pansiyon yönetimi, mevzuatı yapılması gerekli iş ve işlemler konularında bilgi paylaşımında bulundu. Pansiyonlu okul yöneticilerimizden gelen soruların yanıtlanmasıyla toplantı tamamlandı.

Pansiyonlu okul yöneticilerimize yönelik çevrim içi toplantılar belli aralıklarla ve farklı konularda gerçekleştirilmeye devam edecek.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.