Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAĞLI PANSİYONLU OKULLARDA ÖĞRENİM GÖREN ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN HALK EĞİTİMİ MERKEZLERİ İŞ BİRLİĞİ İLE FARKLI ALANLARDA KURSLAR AÇILIYOR

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAĞLI PANSİYONLU OKULLARDA ÖĞRENİM GÖREN ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN HALK EĞİTİMİ MERKEZLERİ İŞ BİRLİĞİ İLE FARKLI ALANLARDA KURSLAR AÇILIYOR

Öğrencilerimizin akademik başarıları yanında, aldığı bilgileri beceriye dönüştürebilme, çağın gerektirdiği üst düzey düşünme, çoklu okuryazarlık ve sosyal duygusal becerilerle donatılmış bireyler olarak yetişmeleri önemlidir. Öğrencilerimize çağın gerektirdiği becerilerin kazandırılması yanında ilgi alanlarını belirlemelerinde yardımcı olmak, bireysel yeteneklerini gerçekleştirme imkânı sağlamak Genel Müdürlüğümüzün hedefleri arasında yer almaktadır.

Bu amaçla 2022-2023 eğitim öğretim yılında pansiyonlu okullarımızda öğrenim gören öğrencilerimizin ders dışındaki boş zamanlarını değerlendirebilmeleri; kültürel, sanatsal, sosyal ve sportif alanlara yönelik yeteneklerini keşfederek bu alanlardaki becerilerini geliştirebilmeleri amacıyla pansiyonlu okullarımızda halk eğitimi merkezleri iş birliğinde E-Yaygin kurs programı kapsamında faaliyetler gerçekleştiriliyor.

Öğrencilerimizin beşeri bilimler, fen bilimleri ve sanat dallarıyla olan bağlarını pekiştirmek; kültürel, sportif ve eğitsel etkinlikler gerçekleştirmek amacıyla belirlenen altmış (60) farklı kurstan öncelikli olarak uygun olanlar, öğrencilerin istekleri de dikkate alınarak halk eğitimi merkezleri iş birliği ile pansiyonlu okulların bünyesinde açılıyor.

Genel Müdürlüğümüz ile Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde yer alan halk eğitimi merkezleri iş birliğinde açılacak kursların kapsamı öğrencilerin talepleri ve şartlar dikkate alınarak önümüzdeki süreçlerde farklı alanlarda açılacak kurslarla zenginleştirilecek.   

 

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.