Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAĞLI PROJE OKULLARI YÖNETİCİLERİNE YÖNELİK ÇEVRİM İÇİ TOPLANTILAR TAMAMLANDI

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZE BAĞLI PROJE OKULLARI YÖNETİCİLERİNE YÖNELİK ÇEVRİM İÇİ TOPLANTILAR TAMAMLANDI

Genel Müdürlüğümüze bağlı proje okulları arasındaki iş birliğini artırmak, bilgi ve deneyimlerini paylaşmak, okullar arasındaki farklılıkların azaltılarak fırsat eşitliğine katkı sunmak amacıyla daire başkanlarımızca gerçekleştirilen çevrim içi toplantılar tamamlandı.

8 Ağustos Pazartesi günü başlayan ve 25 Ağustos Perşembe günü sonra eren toplantıda; proje okulu yöneticilerine yönelik olarak Genel Müdürlüğümüz daire başkanlarınca gerçekleştirilen çevrim içi oturumlarda Genel Müdürlüğümüze bağlı tüm proje okullarımızın yöneticileriyle bire bir görüşme imkânı sağlandı.

Genel Müdürlüğümüz bünyesindeki on daire başkanının 882 proje okulu yöneticisiyle iki hafta süreyle devam eden toplantıların her oturumunda 15 okul yöneticisi önceden hazırladıkları sunumları paylaştı. Daire başkanlarımızın iki hafta süreyle toplam 60 oturumda gerçekleştirdiği çevrim içi toplantılarda 2021-2022 eğitim öğretim yılının değerlendirilmesi ile 2022-2023 eğitim öğretim yılına ilişkin tedbir ve planlar değerlendirildi.

Çevrim içi toplantılara gündem maddelerine yönelik sunumlarıyla katılan proje okulu yöneticileri, diğer okulların yürüttüğü çalışmalara yönelik bilgi edinme, iyi örneklerden haberdar olma ve değerlendirme yapma fırsatı buldu.

Öğrencilerimizin 21. yüzyılın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip, çağın imkânlarını doğru kullanan bireyler olarak geleceğe hazırlanması amacıyla yapılan ve yapılması gereken tüm çalışmaların planlandığı, eğitim öğretim yılına yönelik görüş ve önerilerin paylaşıldığı toplantı süreçlerinde okul ortamları da değerlendirildi.

Proje okulu yöneticilerine yönelik olarak gerçekleştirilen toplantılarda, okullarına yönelik sunumlarını paylaşmalarının yanında tespitlerini ve taleplerini de paylaşma fırsatı bulan okul yöneticileri görüşmelerin önemli ve değerli olduğunu ifade ettiler.

Genel Müdürlüğümüze bağlı proje okulları arasındaki iş birliğini artırmak amacıyla gerçekleştirilen çevrim içi toplantılar önümüzdeki eğitim öğretim yılında da tüm okul yöneticileri ile gerçekleştirilecek.

25-08-202225-08-202225-08-202225-08-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.