Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürlüğümüze Bağlı Sosyal Bilimler Liselerinde Öğrenim Gören Öğrencilerimiz Düzenlenecek "Öyküleriyle Türkülerimiz" Şöleninde Yarışacaklar

Genel Müdürlüğümüze Bağlı Sosyal Bilimler Liselerinde Öğrenim Gören Öğrencilerimiz Düzenlenecek

Bakanlığımız; Karacaoğlan'ın, Köroğlu'nun, Dadaloğlu'nun, Âşık Veysel'in ve daha nice halk ozanının deyişleriyle nesilden nesile aktarılan türkülerin ve türkülerin kaynağındaki öykülerin derinliğiyle genç nesillerimizi tanıştırmak ve farkındalık oluşturarak yaşatılmasını sağlamak amacıyla Ankara'da gerçekleştirilecek bir yarışma organizasyonuna hazırlanıyor.

Genel Müdürlüğümüze bağlı sosyal bilimler liselerine yönelik olarak düzenlenen "Öyküleriyle Türkülerimiz" şöleninde sosyal bilimler liselerinde öğrenim gören öğrencilerimiz sahnede türkülerini seslendirirken grup arkadaşları tarafından türkülerin öyküleri paylaşılacak.

Türkiye genelindeki 93 sosyal bilimler lisesinden gelecek ay başvuruları alınacak "Öyküleriyle Türkülerimiz" şölenin ve ödül töreninin Haziran 2022'de yapılması planlanıyor.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.