Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürlüğümüze Bağlı Sosyal Bilimler Liselerine "Atatürk Kitaplığı" Kuruluyor

Genel Müdürlüğümüze Bağlı Sosyal Bilimler Liselerine

Genel Müdürlüğümüze bağlı sosyal bilimler liselerinde kurulacak olan "Atatürk Kitaplığı" Millî Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan Eğitimde İş Birliği Protokolü kapsamında gerçekleştirilecek.  Protokolün imza töreni, Millî Eğitim Bakanı Mahmut ÖZER ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri ERSOY'un katılımlarıyla Bahçelievler Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi'nde gerçekleştirildi.

Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU, 69 ilde bulunan Genel Müdürlüğümüze bağlı 93 sosyal bilimler lisesinde kurulacak olan "Atatürk Kitaplığı" için Millî Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan Eğitimde İş Birliği Protokolü programına Daire Başkanı Mustafa KIŞAN ile birlikte katıldı.

Bahçelievler Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi'nde gerçekleştirilen Eğitimde İş Birliği Protokolü imza töreni, konuşmaların ardından okul binasında kurulan "Atatürk Kitaplığı"  açılış kurdelesinin kesilmesiyle tamamlandı.

Başta Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı Yayınları olmak üzere Atatürk Kültür Merkezi, Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumunun yayınlarından oluşan 1000 seçkin eserin yer alması planlanan "Atatürk Kitaplığı" kurulumuna yönelik çalışmalar 29 Ekim 2023 tarihinde, cumhuriyetimizin yüzüncü yılında tamamlanacak.

03-03-202203-03-202203-03-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.