Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürlüğümüzün "K-12 Ulusal Beceri Geliştirme Programı" Çalışmalarına Yönelik Gerçekleştirilen Çalıştay Bugün Tamamlandı

Genel Müdürlüğümüzün

Genel Müdürlüğümüzün UNICEF iş birliğiyle çalışmalarını sürdürdüğü K12 Ulusal Beceri Geliştirme Programı'na yönelik 13 Haziran Pazartesi günü başlayan çalışmalar bugün tamamlandı.

Bakan Yardımcımız Sayın Petek AŞKAR, gerçekleştirdiği ziyarette K12 düzeyinde tüm kademelere ve tüm derslere dayanak oluşturacak Ulusal Beceri Haritası'nın hazırlanması, okuryazarlık becerilerinin işlenmesi ile bunların yanı sıra matematik ve Türkçe alan becerilerinin standart ve göstergelerinin oluşturulması için çalışan komisyonların sunumlarını değerlendirmişti. Alanında uzman akademisyenler ve öğretmenlerimiz, çalışmalarını Bakan Yardımcımız Sayın Petek AŞKAR'ın değerlendirmeleri ışığında gerçekleştirdi.

Uluslararası bakış açısının edimiyle beceri alanlarının zenginleşmesi adına değerli çalışmalara imza atmış ve Harvard Üniversitesinde 21. yüzyılda eğitimde ihtiyaç duyulan alanlar üzerine çalışmaya devam eden Christopher Dede, Prof. Dr. Arif Altun moderatörlüğünde çalıştaya katılarak eğitimde okuryazarlıkların önemi, bilgi-beceri ve yetkinlik kavramlarının uluslararası tanımlamaları üzerine bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

Genel Müdürlüğümüzün yürütmekte olduğu "K-12 Ulusal Beceri Geliştirme Programı" çalışmaları önümüzdeki süreçte de devam edecek.

17-06-202217-06-202217-06-202217-06-202217-06-202217-06-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.