Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN "K 12 ULUSAL BECERİ GELİŞTİRME PROGRAMI" ÇALIŞMALARINA YÖNELİK GERÇEKLEŞTİRİLEN ÇALIŞTAY TAMAMLANDI

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN

Genel Müdürlüğümüzün UNICEF iş birliğiyle çalışmalarını sürdürdüğü K 12 Ulusal Beceri Geliştirme Programı'na yönelik 15 Ağustos Pazartesi günü başlayan çalışmalar 18 Ağustos Perşembe günü tamamlandı.

Çalıştayı Bakan Yardımcımız Sayın Petek AŞKAR, Genel Müdürümüz Sayın Halil İbrahim TOPÇU ve UNICEF Temsilcisi Kamil KURTUL  ziyaret etti.

Bakan Yardımcımız Sayın Petek AŞKAR, gerçekleştirdiği ziyarette K 12 düzeyinde tüm kademelere ve tüm derslere dayanak oluşturacak Ulusal Beceri Haritası'nın hazırlanması, okuryazarlık becerilerinin işlenmesi ile bunların yanı sıra matematik ve Türkçe alan becerilerinin standart ve göstergelerinin oluşturulması için çalışan komisyonların sunumları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. K 12 Ulusal Beceri Haritası ile ilgili çalışmaların en hızlı şekilde eğitime adapte edileceğini belirtti.

Genel Müdürlüğümüzün yürütmekte olduğu "K 12 Ulusal Beceri Geliştirme Programı" çalışmaları önümüzdeki süreçte de devam edecek.

 

 

 

 

 

 

 

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.