Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürlüğümüzün Türk Kızılay Derneği İş Birliğiyle Gerçekleştirdiği "Yurdumdan Ezgiler" Gençlik Kampı Başladı

Genel Müdürlüğümüzün Türk Kızılay Derneği İş Birliğiyle Gerçekleştirdiği

      Bakanlığımız ile Türk Kızılay Derneği arasındaki iş birliği kapsamında Genel Müdürlüğümüze bağlı pansiyonlu okullarda öğrenim gören öğrenci, öğretmen ve yöneticilere yönelik "Yurdumdan Ezgiler" gençlik kampı İstanbul Heybeliada'da gerçekleştiriliyor.

 

      Kamp ile öğrencilerin kültürel ve sportif becerilerini geliştirmeleri, kendilerini ifade edebilecekleri sosyal ortam oluşturabilmeleri, sosyal faaliyetlere katılabilmeleri, müzik ve edebiyat alanlarında kendilerini geliştirebilmeleri amaçlanıyor.

 

26 Haziran Pazar günü başlayan kamp süresince öğrenciler, öğleye kadar teması belirlenen kampların eğitim atölyelerinde zaman geçirip öğleden sonra Afetlerden Korunma Bilinci ve İlk Yardım Eğitimleri, yüzme, paintball, macera parkuru gibi etkinliklere katılacak.

Genel Müdürlüğümüzün Türk Kızılay Derneği iş birliğiyle gerçekleştirdiği kampa katılan yönetici ve öğretmenlerimize uluslararası geçerliliği olan 16 saatlik "Temel İlk Yardım Eğitimi ve Afetlerden Korunma Bilinci" eğitimi de verilecek.

26 Haziran Pazar günü başlayan "Yurdumdan Ezgiler" gençlik kampı düzenlenecek kapanış programıyla 2 Temmuz Cumartesi günü tamamlanacak.

28-06-202228-06-202228-06-202228-06-202228-06-202228-06-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.