Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürlüğümüzün Uzaktan Eğitim Çalışmaları Devam Ediyor

Genel Müdürlüğümüzün Uzaktan Eğitim Çalışmaları Devam Ediyor

 

 

21-04-2020

Tüm dünyayı etkileyen yeni tip koronavirüs salgını sonrasında, virüsün yayılma hızını azaltmak için alınan tedbirler kapsamında pek çok ülkede olduğu gibi ülkemizde de yüz yüze eğitime ara verildi.

COVİD-19 salgını nedeniyle toplum olarak yaşadığımız bu zorlu süreçte öğrencilerimizin eğitimden geri kalmaması için Bakanlığımız 23 Mart 2020'de TRT EBA TV uzaktan eğitim yayınlarını başlatmıştır.

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü de kısa bir süre içerisinde hazırlıklarını tamamlayarak TRT EBA TV deki yayın çalışmalarına aktif olarak katılım sağlamıştır.

 

 

 

 

 

Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanlığı koordinesinde yürütülen çalışmalara destek vermek amacıyla bu dairemizde uzman personel görevlendirmesi yapılmış, TRT EBA TV lise Etkinlik Kuşağı bölümünde yayınlanacak içeriklerin hazırlanması amacıyla da "Etkinlik Kuşağı" adında bir komisyon oluşturulmuştur.

Ayrıca farklı dairelerden uzman ve öğretmenlerimiz içerik kontrolü amacıyla uzaktan çalışma yöntemiyle görevlendirilmiştir.

 

TRT EBA TV uzaktan eğitim yayınları kapsamında tüm ortaöğretim kurumlarına yönelik konu anlatım video çekimleri yapılmakta, yapılan çekimler TRT EBA TV kanallarından yayınlanmaktadır.

 

Genel Müdürlüğümüz Öğretim Materyalleri ve İçerik Geliştirme Daire Başkanlığı koordinesinde TRT Ankara stüdyolarında gerçekleştirilen çekimlerde uzman ve öğretmenlerimiz gönüllü olarak ders anlatımlarını gerçekleştirmektedir. Ayrıca öğrencilerimizi YKS sınavlarına hazırlamak amacıyla soru çözüm videoları çekilmektedir.

 

  

 

Öğrencilerimizin öğrenimlerine devam edebilmeleri için uzaktan eğitim içeriklerinin çeşitlendirilmesi çalışmalarına devam edilmektedir. Bu doğrultuda etkinlik kuşaklarında:

"Egzersiz Saatleri, İlham Veren Hayatlar, Şairlerin Dilinden" gibi programlar hazırlanmıştır.

 

 

Egzersiz Saati

İlham Veren Hayatlar

 

Şairlerin Dilinden

 

 

Son olarak yüksek Öğretim Sınavlarına hazırlık yapan üniversite adayı öğrencilerimiz ve değerli velilerimize yönelik "Benim Tercihim" adında bir Webinar programının da hazırlıkları sürmektedir.

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.