Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRÜMÜZ CENGİZ METE'NİN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

GENEL MÜDÜRÜMÜZ CENGİZ METE'NİN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Bugün; vatanı, bayrağı, istiklali için tüm imkânsızlık ve zorluklara rağmen her şeyi göze alarak topyekûn mücadele ruhunu ortaya koyan Türk Milletinin destansı kahramanlığının zaferle sonuçlandığı günün nişanesi olan 30 Ağustos Zafer Bayramının 98. yıldönümü...

Gücünü ve bekasını birlik, beraberlik ve kardeşliğinden alan milletimiz, tarihin her safhasında kendisine karşı yapılan haksızlıklara karşı kenetlenmesini bilmiş, gittiği her yere adalet, barış, kardeşlik, hoşgörü, saygı ve sevgiyi taşımıştır. Tüm dünyaya örnek olabilmiş bu milletin Maarif neferleri olarak bu şanlı tarih sürecinde bize düşen görev; vatanını, milletini, bayrağını, dilini bilen ve seven, tarihine sahip çıkabilen yeni nesiller yetiştirmek, devletimizi ve milletimizi daha refah günlere ulaştırma gayesiyle çalışmak olmalıdır.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere büyük zaferin ve Türkiye Cumhuriyeti´nin kahraman mimarlarını, millî güvenliğimizi korumak uğruna şehit düşen kahramanlarımızı, gazilerimizi saygı ve rahmetle yâd ediyorum.

 

30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. 

 

 

 

                                                                                                    Cengiz METE

                                                                                                     Genel Müdür

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.