Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca Konya'da Düzenlenen İklim Şurası'na Katıldı

Genel Müdürümüz Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca Konya'da Düzenlenen İklim Şurası'na Katıldı

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca Konya'da düzenlenen İklim Şûrası'nın 21 Şubat'taki açılış oturumuna Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU ve Daire Başkanımız Mehmet BÖLÜCEK katıldılar. Türkiye'nin iklim değişikliği vizyonunu, gelişen ve değişen koşullar çerçevesinde yeniden ele alarak "yeşil dönüşüm" anlayışını katılımcı bir şekilde ortaya koymak amacıyla yapılan İklim Şûrası'nın açılışı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat KURUM'un katılımıyla gerçekleştirildi.

Selçuklu Kongre Merkezi'nde 21-25 Şubat tarihleri arasında devam edecek İklim Şûrası'nda 7 çalışma grubunda kamu kurumları, yerel yönetimler, üniversiteler, iş dünyası, uluslararası kuruluşlar, özel sektör ve STK temsilcilerinden 600'ün üzerinde katılımcıyla toplantılar gerçekleştirilecek. İklim Şûrası'nda sera gazı azaltımı, yeşil finansman ve karbon fiyatlama, iklim değişikliğine uyum, yerel yönetimler, göç, adil geçiş, diğer sosyal politikalar ile bilim ve teknoloji konuları detaylı bir şekilde ele alınacak.

22-02-202222-02-202222-02-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.