Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Ercan TÜRK, Z KÜTÜPHANE açılışına katıldı

Genel Müdürümüz Ercan TÜRK, Z KÜTÜPHANE açılışına katıldı

Millî Eğitim Bakanlığı’nın “Z Kütüphane Projesi” ile okullardaki kütüphaneler değişiyor ve zenginleşiyor. İçerisinde internet hizmeti olan, dijital kitap içerikleri ile(e-kitap, z-kitap) zenginleştirilmiş, öğrenciye dilediği zaman destek verecek olan kütüphanelerden biri de Giresun Güzel Sanatlar Lisesinde açıldı.

Açılış programına; Giresun Valisi Hasan Karahan, Ortaöğretim Genel Müdürü Ercan Türk, Destek Hizmetleri Genel Müdürü Bahattin Gök, Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz ve il eğitim yöneticileri ile okulun öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Giresun Valisi Hasan Karahan, Z-Kütüphane olarak tanımlanan, zenginleştirilmiş kütüphanelerden birinin de bu güzide lisemize kazandırılmasından duyduğu memnuniyeti belirterek, “Zenginleştirilmiş Z kütüphaneler bu konuda büyük bir boşluğu dolduruyor. İlgi çektiğini de gözlemliyoruz. Bakanlığımızın destekleriyle ilimize 8 adet Z kütüphane kazandırdık, ancak 28 tane olmasını arzu ediyoruz.  Biz de yerel imkânlarla bunları destekleyeceğiz” şeklinde konuştu.

“Kütüphanemizden faydalanmak suretiyle hem dilimizin, hem ruhumuzun, hem de gönlümüzün zenginleşmesini temenni ediyorum” diyen Millî Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürü Bahattin Gök, “Giresun’a 8 adet zenginleştirilmiş kütüphane kazandırdık.  Türkiye genelinde 571 rakamına ulaştık. Bundan sonra talepleri bütçe imkânları doğrultusunda karşılamaya devam edeceğiz. Başımız ağrımadan başarılı bir eğitim öğretim yılı temenni ediyorum. Zenginleştirilmiş kütüphanemizin okulumuza, çevremize, ilimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Bilginin güç olduğunu belirten Ortaöğretim Genel Müdürü Ercan Türk de “Bilgi edinmenin yolu da okumaktır. Bakanlık olarak hem bu konuda kapasite oluşturma, hem de niteliği artırma adına yapılan çalışmalar var. Bugün Güzel Sanatlar Lisesi, Spor Lisesi çatısı altındayız. Bakanlığımız öğrenciler var olduğu için var ve yapmış olduğumuz her çalışmada öğrencileri esas alıyoruz.  Öğrencilerden âlim olmalarını beklemiyoruz, ama arif olmalarını bekliyoruz. Bu nedenle bu yatırımın Giresun’a, okulumuza, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı olmasını, öğretmenlerimiz açısından da mesleki ve kişisel gelişimine katkıda bulunmasını diliyorum” şeklinde konuştu. 

 04-04-201604-04-201604-04-201604-04-201604-04-201604-04-201604-04-2016

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.