Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU Okul Ortaklığı Programı Kapsamında İl Yöneticileri ve Okul Müdürleri ile Çevrim İçi Toplantı Gerçekleştirdi

Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU Okul Ortaklığı Programı Kapsamında İl Yöneticileri ve Okul Müdürleri ile Çevrim İçi Toplantı Gerçekleştirdi

Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU, Okul Ortaklığı Programındaki Genel Müdürlüğümüze bağlı Anadolu, fen ve sosyal bilimler liselerinden 390 okulun müdürü ve il yöneticilerinin katılımıyla çevrim içi toplantı gerçekleştirerek program hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Genel Müdürümüz Okul Ortaklığı Programının amacının okullar arasındaki farklılıkların azaltılarak fırsat eşitliğinin sağlanması kapsamında okullar arasındaki iş birliği ve destekle eğitim öğretim sürecine katkı sağlamak, üreten ve paylaşan dinamik okullar anlayışını geliştirmek, öğrenciler arasında bilgi, kültür, sevgi, saygı, sosyal sorumluluk, yardımlaşma, dayanışma gibi konuları paylaşmak ve geliştirmek olduğunu belirtti.

 

Farklı eğitim tecrübelerine ve kaynaklara sahip okulların bu tecrübelerini ortak okuluyla paylaşarak ortak öğrenme ve öğretme süreçleri planlama, ortak eğitimler düzenleme, ortak sosyal faaliyetler ve projeler gerçekleştirme gibi eğitim öğretim faaliyetleri yürütmeleri gerektiği vurgulandı. Okul ortaklığındaki karşılıklı ortak olan iki okulun yıl boyunca tek bir okul gibi çalışması, olumlu örneklerini hayata geçirecekleri eylem planlarını hazırlamaları gerektiği belirtildi. Eylem planlarının hedef ve faaliyetlerin ortak hazırlanması gerektiğinin önemine dikkat çekildi.

 

Eğitim öğretimin niteliğini artıracak ortak faaliyetlerle deneyimlerin paylaşılması, olumlu örneklerin hayata kazandırılması ve öğrenme topluluklarının oluşturulmasının gerektiğini, programla öğrenci ve öğretmenlerde proje tecrübeleri, bilgi, deneyim, kurum kültürü ve değer paylaşımların karşılıklı olarak aktarılmasının öneminden bahsedildi.

 

Genel Müdürlüğümüz Halil İbrahim TOPÇU, son olarak okul ortaklığı programı kapsamındaki okulların bilgi paylaşımı ve ortak çalışmaları için çevrim içi ya da yüz yüze toplantılar ve buluşmalar gerçekleştirebileceklerini, çalışmalara en kısa sürede başlamaları gerektiğini, ağustos ayında ortak eylem planlarının hazır olmasını, hem il millî eğitim müdürlükleri hem de Genel Müdürlüğümüz tarafından okulların yaptıkları çalışmaların izleme ve değerlendirmesinin yapılacağını, iyi örneklerin Genel Müdürlüğümüzün  "Eğitimde İyi Örnekler" websitesinde yayınlanacağını belirtti.

 11-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-202211-05-2022

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.