Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Halil İbrahim Topçu'nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Genel Müdürümüz Halil İbrahim Topçu'nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

Egemenliğin kayıtsız ve şartsız olarak millete devredildiği ve millet iradesinin topyekûn temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 102. yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı büyük bir gurur ve sevinçle kutluyoruz.

İstiklâl Mücadelesinin dönüm noktası olan 23 Nisan 1920 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmış olup milletimizin egemenliği resmen hayata geçirilmiştir. Gazi Meclisimiz, ülkemizin içinde bulunduğu olumsuz şartlara rağmen milletten aldığı güç ile İstiklal Mücadelesini başarıyla sonuçlandırmış ve milletimizin ebediyete kadar yaşayacağını bütün dünyaya ilan etmiştir. 

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün, yarınlarımızın güvencesi çocuklarımıza hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı, en içten duygularımla kutluyor, tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyor, TBMM'nin kuruluşunda ve Kurtuluş Savaşımızın kazanılmasında mücadele veren başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygı, şükran ve rahmetle anıyorum. 

 

      Halil İbrahim TOPÇU

Ortaöğretim Genel Müdürü

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.