Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

GENEL MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM TOPÇU'NUN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

GENEL MÜDÜRÜMÜZ HALİL İBRAHİM TOPÇU'NUN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Türk milleti şanlı tarihi boyunca birçok zafere imza atmıştır. Bağımsızlığından asla ödün vermeyen milletimiz I. Dünya Savaşı sonrasında da esareti kabul etmeyeceğini vatanın dört bir yanında tek yürek olarak dünyaya göstermiştir.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'da başlattığı bağımsızlık mücadelesi dalga dalga tüm yurda yayılmış; milletimizin sonsuz vatan sevgisi, azim ve kararlılıkla verdiği mücadele bu Zafer'i kazandırmıştır. Büyük uğraş ve fedakârlıklar sonunda ulaşılan bu Zafer, Türk milletinin bağımsızlık ve egemenlik sevdasını tüm dünyaya kanıtlamıştır.

Bugünü millet olarak birlik ve beraberlik içinde, geçmişimizden aldığımız güçle geleceğe umutla bakarak idrak etmekteyiz. Bizlere düşen görev, bu değerli mirası korumak ve daha da ileri taşımak için aynı azim ve kararlılıkla çalışmaktır.

Bu vesileyle Büyük Önder Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını minnetle yâd ediyoruz.

30 Ağustos Zafer Bayramımızın 101. yılı kutlu olsun.

                                                                                                                     Halil İbrahim TOPÇU

                                                                                                                   Ortaöğretim Genel Müdürü

 

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.