Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 

Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU'nun Yıl Sonu Mesajı

Genel Müdürümüz Halil İbrahim TOPÇU'nun Yıl Sonu Mesajı

Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrenciler ve Saygıdeğer Veliler,

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılını başarıyla bitirmenin mutluluğunu yaşıyoruz.  Uzun ve yorucu bir çalışma döneminden sonra bugün başlayacağınız yaz tatili,  öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için dinlenme,  yenilenme ve öz değerlendirme dönemi olacaktır.

Sevgili Öğrenciler,

Sizleri analitik düşünebilen, inceleyen, sorgulayan, eleştiren, teknolojiyi üreten ve yöneten, okumayı bir kültür haline getirmiş ve aynı zamanda ahlâkî değerleri özümsemiş insanlar olarak görmek bizim en büyük temennimizdir. Çok çalıştınız ve yoruldunuz, tatili hak ettiniz. Tatilde elbette dinleneceksiniz ancak tatil sürecinde kendinize okul dışında öğrenme ortamları oluşturun. Kişisel ve sosyal gelişiminiz için daha çok kitap okuyun, sanatsal, kültürel ve sportif etkinliklere katılın,  ilgi alanlarınızı keşfedin. Dinlenmenin hiçbir şey yapmamak anlamına gelmediğini unutmayın.

Değerli Meslektaşlarım,

Öğrencilerimizin sosyal, bilişsel gelişimleri ve akademik yolculuklarında; mesuliyet duygusuyla, azimle, kararlılıkla ve iyi uygulamaların doğuşuna kaynaklık eden heyecanınızla birlikte sağladığınız değerli katkılardan dolayı sizlere yürekten teşekkür ediyorum. Ülkemizin maddî ve manevi anlamda kalkınması ancak sizlerin gayreti, emeği ve özverili çalışmalarınız ile yetiştireceğiniz öğrenciler sayesinde olacaktır. Çocuklarımız için yaz tatilinizin bir kısmını öğrenme yolculuğunuzu gözden geçirmeye hatta yeniden öğrenmeye imkân veren süreçlere dönüştüreceğinize inanıyoruz.

Saygıdeğer Veliler,

Çocuklarımıza doğru rehberlik yaparak her koşulda yanlarında olduğumuzu hissettirdiğimiz zaman çocuklarımız hayallerini gerçekleştirmek için güç bulacak, ülkemizin güzel yarınlarında yerlerini alacaklardır. Sizlerin, bu meşakkatli yolculukta hep yanımızda olacağınızı biliyoruz.

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılını tamamladığımız bugünde,  değerli meslektaşlarıma, sevgili öğrencilerimize, saygıdeğer velilere ve tüm eğitim camiamıza iyi tatiller diliyorum

                     

 

Halil İbrahim TOPÇU

Ortaöğretim Genel Müdürü

Atatürk Bulvarı No 98 Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Bina Kat 5 Kızılay ÇANKAYA ANKARA - Personel İletişim

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.